Rowerzysta ostentacyjnie wjeżdża pod koła samochodu. A samochód się nie zatrzymuje

Rowerzysta ostentacyjnie wjeżdża pod koła samochodu. A samochód się nie zatrzymuje

08 lipca 2020
1
11
Nie lubimy generalizować, ale jest w rowerach coś takiego, że wyzwala w niektórych osobach nieprzebrane zasoby buty, zadufania w sobie i przekonania, że są najważniejsze na świecie, a wszyscy inni mają im ustępować. Zderzenie z rzeczywistością bywa bolesne.

Nagranie pochodzi z Petersburga i pokazuje, że rowerzyści w Rosji mają podobną mentalność, co ci w Polsce. Oto jedzie dziarski miłośnik dwóch kółek i z godnością mija znak STOP, przypominający mu, że nie ma pierwszeństwa i nie wolno mu tak po prostu wjeżdżać na przejazd dla rowerów.

Drogi rowerowe nie są dla rowerów? Nowy poselski pomysł

On oczywiście wjeżdża, a widząc dwa nadjeżdżające samochody nie hamuje, tylko unosi ręce do góry, w geście, który ma chyba wyrażać: „No i co mi się tu wtryniacie, samochodziarze? Nie widzicie, że pan dróg jedzie?”. Jego ironicznie-władczy gest nie trwał długo, kiedy zorientował się, że wjeżdżanie pod koła samochodu, może skutkować potrąceniem przez ten samochód. I rzeczywiście.

Rowerzysta wjechał w nowego Mercedesa i próbował uciec z miejsca kolizji

Podpis w rogu nagrania wskazuje, że nagranie trafiło na policję (sama kamera to prawdopodobnie miejski monitoring). Mamy nadzieję, że funkcjonariusze chcieli przesłuchać rowerzystę, wręczyć mu mandat i nakazać zwrócić kierowcy koszty naprawy auta. Przypominamy przy okazji, że w Polsce rowerzystę dotyczą podobne przepisy co pieszego - pierwszeństwo nabywa dopiero będąc na przejeździe. Dojeżdżając do niego ma obowiązek zatrzymać się i przepuścić jadące ulicą pojazdy.

Komentarze

D
08 lipca 2020 09:59
To jest St. Petersburg na florydzie, a generalizowanie opinii nt. rowerzystów poniżej wszelkich standardów. Pozdrawiam :)
marcin
08 lipca 2020 10:35
Uwaga redakorze: wystarczyło poczytać fakty:
https://www.tampabay.com/news/st-petersburg/2019/11/18/bicyclist-hit-by-car-in-crosswalk-along-pinellas-trail-had-right-of-way-police/
1. Przejazd jest o ruchu kierowanym.
2. Jeden z dwóch rowerzystów nadjeżdżających w stronę kamery nacisnął magiczny przycisk, który zapalił "zielone" dla rowerzystów.
3. Kierowcy nadjeżdżający z prawej strony mieli gdzieś światełko nakazujące zatrzymanie.
4. Kierowca który potrącił rowerzystę przeniósł go z jezdni, przeniósł też rower i uciekł z miejsca zdarzenia.
5. Kierowca jest poszukiwany przez policję.
Pozdrawiam.
sdfs
08 lipca 2020 11:43
pieknie umiera :D rowerowy oszolom
John > sdfs
09 lipca 2020 00:51
Czaskowski
08 lipca 2020 15:43
Głupi bambo. Jednego czarnucha mniej.
I > Czaskowski
08 lipca 2020 18:20
Rasista!!!
bardyb
08 lipca 2020 22:16
nie lubimy generalizować, ale jazda samochodem wyzwala w niektórych zwierzęce instynkty...
John
09 lipca 2020 00:50
Bardzo dobrze
marcin
09 lipca 2020 14:03
Widzę, że napisanie sprostowania i poprawienie tekstu w artykule na ten zgodny z prawdą przerasta chęci lub możliwości pani redaktor?
Tomasz > marcin
11 lipca 2020 11:34
Artykuł napisal imbecyl ktory sadzi ze majac prawa jazdy wie juz wszystko o wszystkim a najwyrazniej nie zna nawet bierzacych przepisow ruchu drogowego w jego kraju... uwazam ze wypisywanie takich bzdur rowniez powinno kończyć się odebraniem takowych jak i sowitą karą wymierzoną przez sąd...
C2H5OH
18 lipca 2020 07:33
Może pijany był?