Ewa Kania

Rosjanin ukradł 150 l paliwa z polskiej stacji! Był zdesperowany nałożonymi na Rosję sankcjami?

Policja zatrzymała 62-letniego Rosjanina, który zatankował 150 litrów paliwa i odjechał bez płacenia. Kierował się w stronę granicy.

Jak informuje policja z Białej Podlaskiej, funkcjonariusze z Terespola interweniowali w sprawie kierowcy, który ukradł 150 litrów paliwa. Jak ustalili na miejscu, mężczyzna po zatankowaniu wszedł do budynku stacji i zapytał o możliwość zapłacenia kartą. Kiedy usłyszał, że jego karta nie działa (najprawdopodobniej na skutek nałożonych na Rosję sankcji), odjechał bez płacenia.

Czy zabraknie paliwa w Polsce? Orlen odpowiada

Policjanci odnaleźli go w kolejce ciężarówek, stojących w oczekiwaniu na przekroczenia przejścia granicznego. Tłumaczył funkcjonariuszom, że był przekonany, iż nie zatankował, więc nie sądził, że ukradł paliwo. Zalał 150 litrów i o tym zapomniał?

Ukradł paliwo. Policji powiedział, że nie stać go na tankowanie

62-letni Rosjanin został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży paliwa o wartości ponad 1000 zł. Na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli od niego gotówkę w kwocie 2 tysięcy złotych. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze