Rosja zakazuje eksportu samochodów. Rosyjskie sankcje uderzyły w Grupę Stellantis

Rosja postanowiła rozpocząć walkę z zachodnimi sankcjami... nakładając własne sankcje. Sankcje szybko odniosły skutek. Stellantis zatrzymał import i eksport pojazdów z i do Rosji. To spory cios dla producenta, który jeszcze niedawno deklarował, że nie zawiesi produkcji w Rosji.

Po ataku Rosji na Ukrainę, kraje Zachodu nałożyły na agresora liczne sankcje. Teraz Rosjanie postanowili nałożyć sankcje na 48 krajów, które według Rosji „popełniły nieprzyjazne działania” wobec ich państwa, zakazując eksportu ponad 200 artykułów z ich kraju. Zakaz ma obowiązywać do końca roku.

Rosyjska agencja informacyjna TASS poinformowała, że lista obejmuje między innymi sprzęt techniczny, telekomunikacyjny i medyczny, a także pojazdy, maszyny rolnicze, lokomotywy i wagony kolejowe.

Rosyjskie sankcje szybko odniosły skutek. Stellantis zatrzymał import i eksport pojazdów z i do Rosji. Stellantis ma fabrykę w Kałudze, którą chciał przekształcić w „centrum eksportowe dostarczające silniki i samochody do Europy, Ameryki Łacińskiej i Afryki Północnej”.  Z jej linii produkcyjnych  zjeżdżały Citroёn Jumpy, Peugeot Expert i Opel Vivaro.

Zatrzymanie importu i eksportu pojazdów z i do Rosji. o spory cios dla producenta, który jeszcze niedawno deklarował, że nie zawiesi produkcji w Rosji.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze