Karolina Chojnacka

Rosberg X Racing mistrzem Extreme E

Zespół Rosberg X Racing, należący do mistrza świata F1 Nico Rosberga, zapewnił sobie mistrzostwo elektrycznej serii Extreme E, kończąc finałowy wyścig na czwartym miejscu.

Seria wyścigów elektrycznych aut off-road’owych – Extreme E – promuje elektromobilność i troskę o środowisko, zwraca uwagę na zmiany klimatyczne i problem nierówności płci, zapewniając przy tym niezwykłe, sportowe widowisko.

W pierwszym, inauguracyjnym sezonie Extreme E walka o mistrzowski tytuł toczyła się między zespołem Lewisa Hamiltona – X44, a ekipą Nico Rosberga – Rosberg X Racing.

Extreme E: Jurassic X Prix
Extreme E: Jurassic X Prix, fot. materiały prasowe / Extreme E

Na starcie finałowego wyścigu sezonu najlepiej ruszyła Cristina Gutierrez z X44, która oddaliła się od reszty stawki na ponad 3 sekundy. Za nią znalazła się Molly Taylor z Rosberg X Racing, a następnie Mikaela Ahlin-Kottulinsky z ekipy JBXE. Chwilę później, Ahlin-Kottulinsky wyprzedziła Molly Taylor. Następnie Australijka została pokonana przez Catie Munnings.

Po wymianie kierowców Sebastien Loeb dowiózł wywalczone na starcie przez Gutierrez pierwsze miejsce do mety, jednak to było za mało, aby pokonać Rosberg X Racing. Zespół Nico Rosberga zakończył wyścig na czwartej pozycji, ale to wystarczyło, by wywalczyć mistrzostwo elektrycznej serii Extreme E.

Klasyfikacja generalna Extreme E

  1. Rosberg X Racing – Molly Talor/Johan Kristoffersson
  2. X44 – Cristina Gutierrez/Sebastien Loeb
  3. JBXE – Mikaela Ahlin-Kottulinsky/Kevin Hansen
  4. Andretti United Extreme E
  5. ABT CUPRA XE
  6. ACCIONA | Sainz XE Team
  7. Veloce Racing
  8. SEGI TV Chip Ganassi Racing
  9. XITE ENERGY RACING

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze