Karolina Chojnacka

Elektryczna Odyseja. Extreme E promuje elektromobilność w serii filmów dokumentalnych

Seria wyścigów elektrycznych aut off-road’owych Extreme E promuje elektromobilność i troskę o środowisko, zwraca uwagę na zmiany klimatyczne i problem nierówności płci, zapewniając przy tym niezwykłe, sportowe widowisko.

Extreme E chce wykorzystać swoją platformę sportową do osiągnięcia dwóch ważnych celów: zwiększenia świadomości ludzi na temat kryzysu klimatycznego i roli mobilności opartej na czystej energii oraz rozprawienia się z istniejącymi w sportach motorowych uprzedzeniami dotyczącymi płci. Podczas weekendowej transmisji telewizyjnej nie ma szans, by w wystarczający sposób o tym wszystkim opowiedzieć. Ale nie ma przecież rzeczy niemożliwych.  

Przeczytaj też: Extreme E: pierwsza na świecie seria wyścigowa promująca równość płci

Extreme E chce promować elektromobilność i walczyć z uprzedzeniami oraz zmianami klimatu w serii filmów dokumentalnych – Electric Odyssey. 26-minutowe odcinki zabiorą widzów w świat wyścigów elektrycznych aut off-road’owych, zapewniając ekskluzywny wgląd zza kulisy sportowej rywalizacji oraz zmuszając do refleksji na temat zmian klimatycznych i troski o środowisko.

Przeczytaj też: Extreme E – jedyna na świecie seria wyścigów elektrycznych aut off-road’owych, chce stać się najbardziej ekologiczną serią wyścigową na świecie

Dwa z 20 zaplanowanych odcinków można już obejrzeć na kanale Extreme E w serwisie YouTube!

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze