Katarzyna Frendl

Rolls-Royce Cullinan – pierwszy SUV w historii marki na naszych zdjęciach szpiegowskich

W czwartek, 10. maja, podczas premiery online zostanie zaprezentowany nowy model Rolls-Royce Cullinan, pierwszy SUV w historii marki. Tymczasem nasza korespondentka ze Stanów, Izabella Przetocka, przesłała nam zdjęcia Cullinana wprost z Pacific Highway!

Światowa premiera modelu Cullinan odbędzie się w czwartek, 10 maja o godzinie 13, poprzez online streaming na stronie www.rolls-roycemotorcars.com/cullinan. Pod tym samym adresem będą także dostępne krótkie filmy pokazujące możliwości Cullinana w różnych warunkach terenowych. A my już dziś pokazujemy Wam bryłę auta, w którym rozpoznawalne są poszczególne elementy pierwszego SUVa w historii marki Rolls-Royce. Nazwa auta nawiązuje do Cullinana, największyego odnalezionego dotychczas diamentu. Więcej o etymologii nazwy, niesamowitej historii diamentu oraz o idei samochodu przeczytasz w naszym artykule tu.

Zdjęcia w ruchu samochodu oklejonego taśmą kamuflującą, wysłała nam nasza korespondentka z USA, Izabella Przetocka, stała czytelniczka motocaina.pl. Czy to auto ma szansę konkurować z Bentleyem Bentaygą? Prawdopodobnie Cullinan wyznaczy nowy, niedościgniony poziom luksusu w samochodach typu SUV. Z pewnością nie zabraknie w nim charakterystycznego elementu, czyli wielkiego, chromowanego grilla. Drzwi będą otwierane przeciwsobnie, podobnie jak w mniejszym modelu Ghost.

Cullinan ma być autem komfortowym, którym można zjechać w lekki teren. Nie będzie to jednak auto terenowe i nikt się przecież tego po Rolls-Royce’ie nie spodziewa. Mimo tego, brytyjski producent zatrudnił znanego fotografa National Geografic do Arabii Saudyjskiej, żeby pokazać na pieknych fotografiach możliwości kolosa w warunkach pustynnych.

Tajemnicą owiane są także parametry silnika, który ma być montowany pod maską Cullinana. Niektóre źródła donoszą, że z pewnością będzie to mocarne V12 o pojemności 6,75 litra. Inne media przewidują, że do SUVa trafi jednostka hybrydowa lub elektryczna. Pisałyśmy o tym więcej tu.

Eksperci prognozują także cenę nowego modelu marki Rolls-Royce. Mają to być widełki 250 000 –  300 000 funtów szterlingów (ok. 1,5 mln złotych), jednak w Polsce z pewnością auto zbliży się do dwóch milionów złotych, podobnie jak np. model Wraith.

Światową premierę Cullinana będzie można również śledzić w social mediach:

#RollsRoyceCullinan
#EffortlessEverywhere
Facebook: www.facebook.com/rollsroycemotorcars
Youtube: www.youtube.com/rollsroycemotorcars
Instagram: @rollsroycemedia
Twitter: @rollsroycemedia

Nasz test modelu Rolls-Royce Wraith przeczytacie tu – lub obejrzyjcie film.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze