Karolina Chojnacka

Uwaga na wzmożone kontrole policji na polskich drogach! Wielka akcja polskiej policji trwa!

Przez najbliższy tydzień kierowcy powinni spodziewać się większej liczby funkcjonariuszy policji na drogach. Dowiedz się, co będą kontrolować policjanci i do kiedy trwa akcja!

Od 16 do 22 września trwa akcja „Roadpol Safety Days”, organizowana przez policje ruchu drogowego poszczególnych państw zrzeszone w organizacji Roadpol. Wydarzenie popierane jest przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). Celem akcji jest obniżenie do zera dziennej liczby śmiertelnych ofiar wypadków samochodowych.

W Polsce w 2021 roku były jedynie cztery takie dni. Ostatnio na polskich drogach nikt nie zginął 19 maja.

„Roadpol Safety Days” w Polsce

Europejska akcja trwa tydzień, ale Artur Putowski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcac, w rozmowie z dziennikarzami portalu Autokult.pl wyznał, że w Polsce szczególne jej natężenie przypadnie na wtorek 21 września.

Co się będzie działo? Wszystkie ręce na pokład. Na drogi wyjedzie maksymalna możliwa liczba policjantów, a w ruch pójdzie cały dostępny sprzęt. Od laserowych mierników, przez wideorejestratory w radiowozach, aż po drony. Będziemy też przeprowadzać kontrole trzeźwości i korzystać z narkotestów, bo problem jazdy pod wpływem środków odurzających rośnie w siłę.

„Roadpol Safety Days” to nie tylko kontrolowe drogowe. Funkcjonariusze będą także prowadzić działalność edukacyjną, rozdając ulotki podsumowujące tegoroczne zmiany w przepisach drogowych, a więc dotyczące pierwszeństwa pieszych czy używania elektrycznych hulajnóg. . Piesi i kierowcy otrzymają także odblaski i będą zachęcani do ich noszenia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze