Renault wznawia produkcję w Rosji. Fabryka pod Moskwą znowu działa

Samochody marki Renault znów będą produkowane w Rosji. Jak poinformowała agencja Reuters, francuski producent ponownie uruchomił fabrykę pod Moskwą, gdzie produkowana jest między innymi Dacia Duster.

Fabryka Renault w Moskwie została zamknięta pod koniec lutego. Francuski producent tłumaczył, że było to spowodowane „wymuszoną zmianą istniejących tras logistycznych”. Nikt nie ma jednak wątpliwości, że takie działanie zostało w pewnym stopniu wymuszone atakiem Rosji na Ukrainę.

Jak poinformowała agencja Reuters, francuski producent w poniedziałek, 21 marca, ponownie uruchomił fabrykę pod Moskwą. Agencja Reuters donosi, że francuski producent obserwuje sytuację i nie zamierza na razie prognozować swoich kolejnych kroków, ale ustosunkuje się do nakładanych sankcji.

Renault w fabryce pod Moskwą produkuje takie modele jak Duster i Captur, ale trzeba podkreślić, że są to inne pojazdy niż te, które znane są na europejskim rynku.

Renault było liderem, razem z grupą AvtoVAZ (w której francuski producent ma 68% udziałów), rynku rosyjskiego przed agresją Rosji na Ukrainę. Francuski producent ma łącznie 30% rynku rosyjskiego i zatrudnia tam 40 tysięcy osób.

Zdecydowana większość producentów samochodów, w przeciwieństwie do Renault, w obliczu ataku Rosji na Ukrainę, zdecydowała się zawiesić swoją działalność w Rosji. Taką decyzję podjęli między innymi Mercedes, Grupa Volkswagen czy Volvo. Swoją działalność w Rosji zawiesili także producenci opon jak Bridgestone czy Michelin.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze