Renault wstrzymuje produkcję elektrycznego Megane. Wszystko z powodu braku półprzewodników

Renault wstrzymuje produkcję elektrycznego Megane E-TECH we Francji. Według doniesień francuskich mediów, produkcja w zakładzie w Douai została wstrzymana z powodu braku półprzewodników i części z Ukrainy.

Renault wstrzymuje produkcję elektrycznego Megane E-TECH we Francji. Według doniesień francuskich mediów, produkcja w zakładzie w Douai na razie zostanie zawieszona do 25 kwietnia. Wszystko z powodu braku półprzewodników i części z Ukrainy.

Jeszcze przed zatrzymaniem produkcji niektórzy importerzy Renault, między innymi w Niemczech, gdzie francuski producent planował sprzedać 10 000 egzemplarzy Megane E-TECH, wstrzymali zamówienia na elektryka oraz hybrydy plug-in.

Pierwsze egzemplarze Megane E-TECH Electric, które już zostały wyprodukowane, zgodnie z planem mają zostać przekazane klientom we Francji w maju. Jednak dostawy nowych egzemplarzy elektryka zostaną opóźnione ze względu na zatrzymanie produkcji.

Renault nie jest jedynym producentem samochodów, który jest zmuszony opóźnić wprowadzenie na rynek nowego modelu z powodu brakujących części. Volkswagen był zmuszony opóźnić premierę elektrycznego ID.5.

Renault Megane E-TECH Electric – elektryczny crossover

Najnowsza odsłona Renault Megane jest zupełnie inna niż jej poprzedniczki. Samochód odróżnia nie tylko rodzaj nadwozia, ale także napęd.

Renault Mégane E-Tech Electric
Renault Mégane E-Tech Electric, fot. materiały prasowe / Renault

Sercem elektrycznego Renault Mégane jest silnik elektryczny o mocy 130 lub 217 KM. Mocniejszy wariant ma osiągać „setkę” w 7,4 sekundy. Do wyboru są też różne pojemności akumulatorów -  40 kWh i 60 kWh. Mniejszy zapewni maksymalny zasięg 300 kilometrów, a większy nawet 470 kilometrów.

Chętni na zakup elektrycznego crossovera muszą liczyć się z wydatkiem minimum 154 390 złotych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze