Ewa Kania

Renault i Nissan pozwane przez kierowców! Przez lata sprzedawali wadliwe silniki

Do sądu we Francji trafił pozew zbiorowy, przygotowany przez właścicieli modeli Renault oraz Nissana, którzy borykają się z wadliwymi silnikami. Co więcej, jednostki te były montowane także w samochodach innych marek.

Silniki Renault i Nissana mają wadę fabryczną

Problem o którym mowa, dotyczy popularnego silnika 1.2 TCe, a konkretnie jego wersji produkowanych w latach 2012-2018. Okazuje się, że część właścicieli samochodów napędzanych tą jednostką, boryka się z nadmiernym zużyciem oleju. Przyczyną są wadliwe pierścienie tłokowe, które nie „zbierają” oleju ze ścianek cylindrów tak, jak powinny. Zdarzały się też problemy z naciągniętym łańcuchem rozrządu oraz problemy z zaworami wydechowymi.

Wadliwy silnik montowany był w modelach Renault (Clio, Megane, Scenic, Captur i Kangoo), Dacii (Duster, Dokker, Lodgy), Nissana (Qashqai) oraz Mercedesa (Citan). W sumie mowa tu o setkach tysięcy samochodów potencjalnie dotkniętych problemem.

Niezadowoleni klienci złożyli pozew przeciw Renault i Nissanowi

Ostatecznie do francuskiego sądu trafił pozew zbiorowy, podpisany przez około 1100 kierowców, posiadających samochody z silnikiem 1.2 TCe. Na wyrok pewnie trochę poczekamy.

Tymczasem już teraz Renault nie ukrywa, że z niektórymi silnikami rzeczywiście mogły być problemy, ale podkreśla, że ewentualne wady, nie stanowiły zagrożenia dla kierowców. Rozważa także wypłacenie swoim klientom odszkodowania.

Nissan natomiast zachęca kierowców do udania się do autoryzowanego serwisu, który zbada przyczyny problemu i zaproponuje jego rozwiązanie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze