Rekordowa grzywna dla kierowcy z Jastrzębia Zdroju. Kilkadziesiąt tysięcy złotych kary nauczy go przestrzegania przepisów?

Przepisy obowiązujące od 1 stycznia 2022 roku pozwalają znacznie surowiej karać kierowców, którzy łamią przepisy. Niezwykle boleśnie przekonał się o tym 32-letni kierowca z Jastrzębia Zdroju. Mężczyzna został ukarany rekordową grzywną, która wyniosła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

O zdarzeniu poinformowała śląska policja. Funkcjonariusze z Jastrzębia Zdroju postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę Audi. Mężczyzna zignorował jednak polecenia policji i zaczął uciekać.

Rozpoczął się pościg, podczas którego kierowca Audi naruszył szereg przepisów: jechał pod prąd, ignorował oznakowanie oraz próbował zepchnąć uprzywilejowane pojazdy jadące z naprzeciwka. Mężczyzna w trakcie ucieczki uszkodził też dwa radiowozy.

Gdy w końcu udało się zatrzymać 32-latka, ten usłyszał szereg zarzutów: począwszy od braku przedniej tablicy rejestracyjnej, przez stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym, a skończywszy na złamaniu zakazu prowadzenia pojazdów.

Kierowca z Jastrzębia Zdroju otrzymał rekordową grzywnę, fot. Śląska Policja
Kierowca z Jastrzębia Zdroju otrzymał rekordową grzywnę, fot. Śląska Policja

Zgodnie z nowym taryfikatorem mandatów, obowiązującym od 1 stycznia 2022 roku, wobec kierowcy orzeczono grzywnę w wysokości 32,5 tysiąca złotych. Policja złożyła też wniosek do sądu o 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

Komentarze:

grz - 19 stycznia 2022

jak to jest ze to zawsze jest albo audi albo bmw xd

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze