Przewrócił się na quadzie, a w szpitalu okazało się, że ma koronawirusa. Cały oddział zamknięty

Co chwilę przypomina się nam, żebyśmy siedzieli w domu i opuszczali go tylko w najbardziej pilnych sprawach. Głównie chodzi o ograniczenie ryzyka zarażenia koronawirusem, ale również o niedopuszczanie do sytuacji takich, do jakiej doszło w Częstochowie.

Pewien 17-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego (w dniu zdarzenia nie obowiązywał jeszcze zakaz samotnego opuszczania domu przez osoby niepełnoletnie) postanowił urozmaicić sobie czas epidemii i pojeździć quadem. Musiał w pewnym momencie przeszarżować z prędkością, ponieważ wypadł z zakrętu i uderzył w drzewo.

Z urazami głowy został zabrany przez karetkę na SOR Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie. Tamtejsi lekarze, podczas udzielania mu pomocy, zaobserwowali objawy podobne do zarażenia koronawirusem. Wynik testu okazał się pozytywny, co miało bardzo poważne konsekwencje, nie tylko dla 17-latka.

Warto wiedzieć: Jak dezynfekować motocykl i ubranie motocyklisty? Podajemy przepis na płyn do dezynfekcji

Szpital musiał zamknąć i rozpocząć odkażanie oddziału anestezjologii i intensywnej terapii dziecięcej, a cały personel medyczny, który mógł mieć kontakt z miłośnikiem quadów, został odesłany na kwarantannę. Kwarantanna objęła także dwóch policjantów, sześciu ratowników medycznych i sześciu strażaków – wszyscy oni byli obecni na miejscu zdarzenia, gdzie nastolatek został ranny.

Także motocykliści zastanawiają się, czy to odpowiedni czas na rozpoczęcie sezonu – pogoda rzeczywiście do tego kusi. Z tych dywagacji powstał nasz artykuł, z którym można zapoznać się tu. Potem jednak pojawiły się konkretne obostrzenia i ustaliłyśmy, czy można wybrać się na przejażdżkę motocyklem, pomimo zakazu poruszania się i co na to prawo. Napisaliśmy tam między innymi o tym, że jednoślady (oczywiście quady są dwuśladami) niosą ze sobą podwyższone ryzyko wypadków i urazów. A obecnie ostatnie, czego służba medyczna potrzebuje, to kolejne osoby wymagające pomocy. Poza tym chcielibyście ryzykować teraz wizytę w szpitalu? Opisana wcześniej historia nastolatka na quadzie to już ekstremalny przykład, ale czy aby na pewno nierealne jest powtórzenie takiej sytuacji?

Dowiedz się też: Znamy prognozowaną datę szczytu pandemii – kiedy wróci normalność na drogach?

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Dlaczego w dziale motocykle piszecie o quadach?! Te wózki golfowe mają mniej wspólnego z motocyklami niż barki wiślane.. Puszki do działu puszki.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze