Przestępca drogowy został zatrzymany, po miesiącach poszukiwań

Mężczyźnie długo udawało się unikać odpowiedzialności za popełnione czyny. Wszystko zaczęło się od próby ucieczki przed radiowozem, którą policja, swoim zwyczajem, mocno ubarwiła, przypisując funkcjonariuszom, nienależne im zasługi.

W maju tego roku policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali 34-latka, który mimo wydanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli, zaczął uciekać. Kiedy zorientował się, że droga jest zablokowana przez przejeżdżające pojazdy, wjechał na chodnik nie zważając na pieszych, których zmuszał do ucieczki. Zagrożenie było poważne z uwagi na porę dnia i zatłoczone ulice i chodniki.

Pijany kierowca uciekał przed policją. Omal nie zginął!

Pościg nie trwał na szczęście długo, co według policyjnego komunikatu, było zasługą „dużego opanowania i profesjonalizmu strzeleckich policjantów”. Na czym to polegało? Kiedy kierujący Fordem zbyt ostro wszedł w zakręt, wyniosło go na chodnik po lewej stronie, a następnie uderzył w ogrodzenie po prawej, to policjanci podjechali do niego, wysiedli z radiowozu i go zatrzymali. Nie było to trudne, ponieważ uderzenie skutecznie unieruchomiło Forda i zablokowało drzwi kierowcy. Można powiedzieć, że poszukiwany sam się schwytał. Serio – szanujemy pracę policji, ale czy naprawdę nie da się zawierać w komunikatach mniej pompatycznych i heroicznych opisów dokonań funkcjonariuszy, a więcej prawdy o przebiegu pościgów i zatrzymań?

Zatrzymany usłyszał zarzuty związane z niezatrzymaniem się do kontroli i sprowadzeniem bezpośredniego zagrożenia w ruchu lądowym. Policjanci i prokurator wnioskowali o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd Okręgowy przychylił się do tego wniosku, jednak mężczyzna zmienił miejsce zamieszkania i przez następne kilka miesięcy ukrywał się przed organami ścigania. Za 34-latkiem wydano list gończy.

Tak skończył kierowca pod wpływem narkotyków, który chciał uciec policji

Wreszcie po kilku miesiącach poszukiwań, dzięki pomocy policjantów ze Szczecina, udało się zatrzymać mężczyznę, który przeniósł się właśnie do tego miasta. Został zatrzymany w mieszkaniu i był bardzo zaskoczony widokiem funkcjonariuszy. Trafił już do aresztu na trzy miesiące. Za przestępstwa, o które jest podejrzany grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.  

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

A jakby potrąci po drodze z 5 ludzi .albo zrobił ciul kalekami . Za dupę i do pierdla, 10 lat

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

i piec lat za te zniszczenia tlustych plecow tymi obrazkami

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze