Tak skończył kierowca pod wpływem narkotyków, który chciał uciec policji

28-latek nie zatrzymywał się do kontroli i uciekał przed policyjnym radiowozem. Zatrzymał się dopiero, kiedy wjechał w ogrodzenie. Moment ten nagrała policyjna kamera.

Na niebezpieczne zachowanie tego kierowcy zwrócili uwagę policjanci, przejeżdżający przez jedną z ulic w Strzelcach Krajeńskich. Szybko nabrali podejrzeń, że kierujący Fordem Galaxy może znajdować się pod działaniem alkoholu lub środków odurzających. Świadczyły o tym manewry jakie wykonywał na drodze – zjeżdżał na lewy pas, jechał całą szerokością drogi.

Pijany kierowca uciekał przed policją i nagrał całe zdarzenie

Kiedy policjanci dali sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, mężczyzna zaczął uciekać drogą krajową nr 22 w kierunku Dobiegniewa. Pościg zakończył się kilka kilometrów dalej, kiedy nieodpowiedzialny kierowca zakończył jazdę na ogrodzeniu. Okazało się, że w samochodzie jechało dwóch mężczyzn 28-letni kierowca i sześć lat starszy pasażer. Mężczyźni zostali obezwładnieni i zatrzymani.

Kontrola potwierdziła początkowe przypuszczenia policjantów – kierowca znajdował się pod działaniem narkotyków, a do tego nie ma prawa jazdy. Policjanci zabezpieczyli również środki odurzające w samochodzie i mieszkaniu pasażera. Zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnej izby zatrzymań. Pasażer usłyszał zarzut posiadania narkotyków, a kierowca niezatrzymania się do policyjnej kontroli i jazdy pod działaniem narkotyków. Odpowie również za kierowanie bez uprawnień. 28-latkowi grozi do pięciu lat pozbawienia wolności, natomiast pasażerowi do trzech.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze