Przejechał swoim autem tak wiele kilometrów, że producent dał mu nowy samochód. To się nazywa przywiązanie do marki?
Przez 30 lat przejechał jednym samochodem ponad 1,6 miliona kilometrów. Gdy producent auta się o tym dowiedział, postanowił nagrodzić kierowcę za ten wyjątkowy wyczyn.
Ponad 30 lat temu Jim O’Shea z Missouri kupił Volvo 740. Mężczyzna był bardzo zadowolony z tego, jak sprawuje się samochód i ani myślał o wymianie go na nowszy model. W ten sposób Jim przejechał swoim samochodem rekordowo dużą liczbę kilometrów – w listopadzie 2021 roku licznik kanciastego sedana wskazał równy milion mil.
Trzy dekady jazd jednym samochodem wymagały kilku wizyt w serwisie. Przy przebiegu 585 tysięcy mil (czyli 941 tysięcy kilometrów) konieczna była wymiana silnika. Kilkukrotnie naprawiano też skrzynię biegów. Co warte zauważenia, szwedzki sedan pozostał bezwypadkowy, choć żona Jima zaliczyła kilka obcierek na przydomowym podjeździe.
Gdy producent samochodu dowiedział się o wyjątkowo dużym przebiegu i przywiązaniu Jima do auta, postanowił nagrodzić kierowcę…
Jim został zaproszony na spotkanie z dealerem w West County, gdzie czekała na niego nie lada niespodzianka. Amerykanin dostał kluczyki do nowego Volvo S60, które przez kolejne dwa lata będzie mógł użytkować całkowicie bezpłatnie, bez martwienia się o koszty ubezpieczenia i serwisu. Co ciekawe, w przekazaniu auta uczestniczył Stephen Lynch, który w 1991 roku sprzedał Jimowi 740.
Najnowsze
-
TEST Mercedes G 580 EQ – Profanacja, a może strzał w dziesiątkę?
Kiedy Mercedes zaprezentował elektryczną wersję G-Klasy, część fanów modelu niemal odruchowo ogłosiła to profanacją. Trudno się dziwić – mówimy przecież o samochodzie, który przez dekady budował swoją legendę na potężnych jednostkach spalinowych, surowym charakterze i terenowych możliwościach. Tymczasem dziś pod kultowym nadwoziem pracują wyłącznie silniki elektryczne. Czy jednak Mercedes G 580 EQ rzeczywiście zatracił swój […] -
Ubezpieczenie assistance – dlaczego to kluczowy element ochrony każdego kierowcy?
-
TEST Nowy Ford Explorer – mniej wypraw, więcej miasta. I to nawet ma sens
-
Wojna o obwodnicę Warszawy. Mieszkańcy blokują jeden z wariantów S50 – którędy pobiegnie trasa?
-
Samochody elektryczne: 370 mld zł strat w rok. Co poszło nie tak? Koncerny wracają do spalinówek i toną w długach
Zostaw komentarz: