Karolina Chojnacka

Powerbank do samochodu elektrycznego. Koniec z lękiem przed rozładowaniem w trasie?

Jaki jest największy lęk kierowców samochodów elektrycznych? Że samochód rozładuje się w trakcie jazdy, a stacji ładowania nie będzie w pobliżu. Powerbank do samochodu elektrycznego pozwoli zabrać prąd ze sobą i naładować elektryka w każdej chwili.

ZipCharge Go to powerbank do samochodu elektrycznego. Ma wymiary walizki, wbudowane kółka, waży 23 kilogramy (!), a pojemność niklowo-manganowo-kobaltowych (NMC) ogniw baterii wynosi 4 kWh. ZipCharge Go może ładować samochód z mocą do 7,2 kW. W przyszłości ma powstać wersja o pojemności 8 kW. Uzupełnienie zasięgu trwa około 30 minut. Wtyczka to złącze Type 2.

ZipCharge Go
ZipCharge Go, fot. materiały prasowe / ZipCharge

ZipCharge Go ładuje się ze zwykłego gniazdka, a wodoszczelna konstrukcja pozwala na używanie go w każdych warunkach pogodowych.

ZipCharge Go może być obsługiwany za pomocą aplikacji, a oprogramowanie oparte na systemie uczenia się maszynowego ma poznawać nasze zwyczaje dotyczące ładowania i podpowiadać chwile, w których doładowanie urządzenia jest najbardziej ekonomiczne. Urządzenie dostępne jest w abonamencie, który kosztuje 49 funtów.

ZipCharge Go drastycznie zasięgu samochodu nie zwiększy, ale może zapewnić kilkanaście dodatkowych kilometrów, dzięki którym dotrzemy do stacji ładowania. To z pewnością krok w dobrym kierunku. Może za kilka lat powerbanki do samochodów elektrycznych będą miały większe pojemności i krótszy czas ładowania.

ZipCharge Go
ZipCharge Go, fot. materiały prasowe / ZipCharge Go

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze