Policjant cudem uniknął śmierci. Samochód omal nie rozjechał go na autostradzie!

Policja często w swoich komunikatach dotyczących wypadków i kolizji wpisuje w rubryce „przyczyny” magiczną formułkę „niedostosowanie prędkości do panujących warunków”. Zwykle oznacza to „nie wiemy dlaczego nie zatrzymał się w porę”, ale opisywana sytuacja pasuje do owej formułki jak mało która.

Do zdarzenia doszło na autostradzie A1 w okolicach Kutna. Miała tam miejsce kolizja i na pasie awaryjnym stał uszkodzony samochód, przed nim auto pomocy drogowej, a za nim radiowóz na sygnale. To powinien być jasny sygnał dla wszystkich kierujących, że coś się wydarzyło i trzeba zdjąć nogę z gazu.

Kierowca pędził ponad 135 km/h w mieście, żeby sprawdzić jak szybko jechał radiowóz

Niestety kierowcy mogli nie widzieć tego z uwagi na panujące warunki pogodowe. Co prawda powinni zdjąć nogę z gazu właśnie z powodu opadów deszczu, ale przecież nie po to się wjeżdża na autostradę, żeby jechać pomału, prawda? Na efekty takiego myślenia nie trzeba było długo czekać.

Kierowca Golfa nie wiedział, że na zderzaku siedzi mu policja. Musiał się zdziwić

Kamera umieszczona w jednym z samochodów uchwyciła moment, w którym jadąca lewym pasem Skoda Octavia wpadła w aquaplaning, zjechała na pobocze i uderzyła prosto w radiowóz. Siła była tak duża, że oznakowana Kia cee’d kombi, wyglądająca jakby ktoś odciął jej bagażnik, znalazła się na pasie zieleni. Samochód sprawcy bezwładnie wtoczył się z powrotem na autostradę, uderzając niegroźnie w auto z kamerą.

Pieszy szeryf blokuje wyjazd i ignoruje polecenia policjantów

W zdarzeniu ranne zostały trzy osoby, ale na szczęście niegroźnie. Tak się złożyło, że z tyłu nic nie jechało – inaczej mogło dojść do karambolu. O ogromnym szczęściu może mówić policjant, który w ostatniej chwili odskoczył i uniknął potrącenia przez pozbawioną kontroli Skodę. Potrącenie przy tych prędkościach mogło okazać się śmiertelne.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze