Policjanci zatrzymali radiowóz starego typu. Ktoś podszywał się pod funkcjonariuszy?

Do nietypowego zatrzymania doszło w Jeleniej Górze. Patrol policji zatrzymał do kontroli oznakowany radiowóz. Dlaczego? Funkcjonariusze chcieli dowiedzieć się, co na drodze robi radiowóz z lat 90.

Jak informuje jeleniogórska policja, funkcjonariusze z tamtejszej drogówki zatrzymali pojazd przypominający radiowóz, w którym znajdowali się 41-letni mężczyzna i 35-letnia kobieta. Auto posiadało wszelkie emblematy związane z policyjnym pojazdem.

Kierowca próbuje pouczać policjanta za kierownicą. Zbłaźnił się?

Policja nie wyjaśnia niestety niczego więcej. Nie wiemy, czy osoby podróżujące Volkswagenem były przebrane za policjantów, albo czy w pojeździe znajdowały się mundury lub inne policyjne wyposażenie. Ze zdjęć można wywnioskować jedynie, że mógł to być autentyczny radiowóz – posiada odpowiednie oznakowanie, sygnały świetlne na dachu, numer boczny oraz kraty zabezpieczające szyby.

Jeleniogórska policja wyjaśnia teraz w jaki sposób mężczyzna i kobieta weszli w posiadanie radiowozu starego typu. Trwa także ustalanie, czy pojazd nie był wykorzystany w celu popełnienia wykroczenia lub przestępstwa.

Policja próbowała zmusić kierowcę do popełnienia wykroczenia?

Policjanci przypominają, że zgodnie z artykułem 96a Kodeksu Wykroczeń, grozi kara aresztu do 14 dni albo grzywna oraz konfiskata urządzenia lub elementów oznakowania, osobie, która nie będąc do tego uprawnioną, posiada w pojeździe urządzenia stanowiące obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego w ruchu, wysyłające sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie, a także elementy oznakowania w postaci napisów.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Pularne te bimbarki na paltursach

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze