Policja próbowała zmusić kierowcę do popełnienia wykroczenia?

Zachowanie policjanta kierującego radiowozem było co najmniej podejrzane. W opinii autora nagrania było to celowe działanie, mające doprowadzić do popełnienia przez niego wykroczenia.

Swego czasu głośno było o problemach policjantów drogówki, którym przełożeni narzucali wygórowane normy wystawionych mandatów. Aby je realizować, musieli robić wszystko, żeby zatrzymać jak najwięcej kierowców. Pojawiały się wtedy podejrzenia o celowe stwarzanie sytuacji „ułatwiającej” popełnienie wykroczenia.

Policja chciała wymusić mandat od kierowcy?

Jak się to robi? Na przykład tak jak na tym nagraniu. Jego autor jechał dwupasmową drogą za radiowozem, którego kierowca zjechał na prawy pas i wyraźnie zwolnił zbliżając się do przejścia dla pieszych. Kierujący z kamerą był czujny i sam zaczął hamować. Gdyby tego nie zrobił, wyprzedziłby radiowóz w pobliżu przejścia dla pieszych i nie obroniłby się przed mandatem.

Radiowóz na sygnale spowodował kolizję. Co na to policja?

Wielu kierowców nie wie bądź nie rozumie, że jazda sąsiednim pasem szybciej, niż inny pojazd, to także wyprzedzanie. Jeśli do tego poruszają się ze stałą prędkością, to tym bardziej nie widzą swojej winy. Wystarczy że kierujący samochodem obok zdejmie nogę z gazu i już jest podstawa do wystawienia mandatu.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Jak dla mnie to prawidłowe zachowanie, też zwalniam w pobliżu przejścia dla pieszych. To nie tor wyścigowy żeby urządzać sobie rajdy.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Po co oni śledzili radiowóż?

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Wydaje mi sie, ze zadnego czajenia nie bylo. Nie majtal sie po drodze, czyli nie spogladal w lusterko wypatrujac kierowcy w martwym punkcie i chwile przed. Wyprzedzanie czy to radiowozu w miescie czy busa kuriera w tym momencie jest lekkomyslne. Te auta identycznie zaslaniaja praktycznie cala widocznosc na prawo od poprzedzajacego auta, ze nawet nie widac czy ktos zbliza sie do pasow.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

a tam specjalnie, obczajali oferty w Itace…

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Jeśli kazaliby mu jechać szybko i wyprzedzać przed przejściem to byłaby to próba zmuszenia. Zwolnienie przed przejściem to nic nadzwyczajnego – normalny styl jazdy dla wielu ludzi w Polsce i za zachodnią granicą.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Jasne, w promieniu min 15metrow od przejścia nie było nikogo. Ewidentnie szukali barana, nie tym razem.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Głupota wprowadzającego do you tube film

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Opole i wszystko jasne.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze