Policja dostanie ultrasportowe Alpine. Sprint do „setki” w 4,5 sekundy
Alpine A110 jest napędzane przez turbodoładowany silnik 1.8 generujący 252 KM i 320 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który jest przenoszony na tylną oś. Sprint do „setki” zajmuje tylko 4,5 sekundy.
Francuskie służby na przestrzeni lat wykorzystywały już Alpine A310, Renault 18 Turbo, Renault 21 Turbo, Megane IDE oraz Megane RS. Teraz żandarmeria zasiądzie za kierownicą jednego z najbardziej emocjonujących francuskich samochodów ostatnich lat.
Alpine A110 w specjalnym wydaniu przeznaczonym dla służb porządkowych i ratunkowych to propozycja przygotowana we współpracy z firmą Durisotti, która od lat specjalizuje się w podobnych projektach. Najnowsze sztuki trafią w ręce francuskich żandarmów.
Alpine A110 zostało wyposażone w niezbędne oznaczenia i oświetlenie. Trzeba przyznać, że nawet w policyjnych barwach, sportowe coupé wygląda po prostu świetnie. W kabinie znajduje się sporo sprzętu mającego ułatwiać pracę funkcjonariuszom. To między innymi tablet, system łączności radiowej i nawigacja satelitarna.
Radiowozy Alpine A110 są napędzane przez turbodoładowany silnik 1.8 generujący 252 KM i 320 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który jest przenoszony na tylną oś. Sprint do „setki” zajmuje tylko 4,5 sekundy.
W ciągu najbliższych czterech lat żandarmeria odbierze 26 takich samochodów. Wszystkie będą wykorzystywane przez zespoły szybkiego reagowania lub ścigania wykroczeń autostradowych.
Polscy funkcjonariusze mają czego zazdrościć?
Najnowsze
-
Test Alpine A110 R Turini – ostatni benzynowy sprint
Przypatrzcie się porządnie i zapamiętajcie ten widok. Alpine A110 R to jedna z ostatnich okazji, by doświadczyć prawdziwej sportowej motoryzacji pachnącej benzyną, a nie kablem do ładowarki. W odmianie R – tej najbardziej radykalnej – Alpine nie udaje, że chce być grzeczne. To auto powstało z myślą o torze, a miasto traktuje raczej jak scenerię […] -
BMW Group Polska w 2025 roku: rekordy sprzedaży i zapowiedź dużych zmian
-
Test Ford Mustang Mach-E Rally – rajdowa stylówka czy coś więcej?
-
Test Mercedes-AMG E 53 Hybrid 4MATIC+. Czy ta hybryda boli?
-
-10°C i niemy diesel na parkingu. Winne są nie świece, a ten zapomniany element
Zostaw komentarz: