Polestar O2 – samochód standardowo wyposażony… w drona. Idealna zabawka dla dorosłych?

Polestar O2 to prezentujący się niezwykle ciekawie samochód koncepcyjny. Szczególną uwagę przyciąga lista elementów jego wyposażenia, która obejmuje... drona.

Polestar (marka wydzielona w 2017 roku z Volvo) zaprezentował nowy samochód – Polestar O2. Na razie to tylko koncept, ale nie mamy wątpliwości, że gdyby auto trafiło do produkcji to stałoby się prawdziwym hitem! Szczególnie wśród fanów elektronicznych gadżetów…

Polestar O2
Polestar O2, fot. materiały prasowe / Polestar

Polestar O2 to w elektryczny sportowy roadster typu hardtop, czyli ze składanym sztywnym dachem. Jego zadaniem jest łączyć „radość z jazdy” z „czystością energii elektrycznej”. Samochód powinien mieć więc spory zapas mocy, zabójcze przyspieszenie i przyzwoity zasięg, ale na razie szczegółowe informacje na ten temat pozostają tajemnicą.

Tajemnicą natomiast nie jest lista elementów wyposażenia auta, która obejmuje… drona. Co więcej, Polestar O2 będzie miał drona w standardzie. Po co?

Polestar uważa, że dron to niezbędny element wyposażenie, by móc samodzielnie rejestrować… własną jazdę samochodem.

Dron ma być całkowicie autonomiczny i będzie mógł wystartować nawet podczas jazdy samochodem. Urządzenie będzie mogło podążać za Polestarem nawet do prędkości 90 km/h i stale filmując auto i przekazując obraz na umieszczony na desce rozdzielczej 15-calowy wyświetlacz. Gdy skończymy przejażdżkę, nagrane filmiki będziemy mogli poprawić w postprodukcji i udostępnić w sieci z poziomu tego samego ekranu.

Polestar O2
Polestar O2, fot. materiały prasowe / Polestar

Jeśli Polestar O2 trafi do produkcji, z pewnością zostanie ulubioną zabawką dorosłych, którzy uwielbiają chwalić się tym, czym i gdzie jeżdżą. Problem w tym, że koncepty nie zawsze przeradzają się w produkcyjne modele aut.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze