Karolina Chojnacka

Polestar Precept – czy to najbardziej zaawansowany i najwyższej klasy samochód elektryczny?

Zaprezentowany na początku tego roku Polestar Precept, ujawnił, jako swoisty manifest, przyszłą wizję marki. Firma potwierdziła, że niedługo ruszy produkcja samochodu.

Prezentując przyszły kierunek projektowania szwedzkiej marki elektrycznej, Precept podkreśla również ścieżkę rozwoju firmy Polestar w zakresie technologii cyfrowej i wykorzystania innowacyjnych, zrównoważonych materiałów wewnątrz i na zewnątrz auta.

Thomas Ingenlath, dyrektor generalny Polestar, powiedział:

„Oszałamiający. Spektakularny. Pionierski nowatorski. Chcielibyśmy zobaczyć go na drodze!” – tak pisała prasa o Precept, a opinia publiczna powiedziała: „Chcemy tego”, więc zdecydowaliśmy się go zbudować.

Konsumenci chcą zmian w tej branży – nie tylko marzeń. Teraz wskazanie staje się jeszcze silniejszym stwierdzeniem. Zależy nam na zmniejszeniu negatywnego wpływu naszych samochodów i naszej działalności na środowisko. Celem musi być neutralność klimatyczna, chociaż zdaję sobie sprawę, że jest to cel długoterminowy.

By przybliżyć realizację tego celu, wnętrze Polestar Precept stworzono z mieszanki różnych materiałów, w tym butelek PET z recyklingu, sieci rybackich z odzysku i winyli korkowych z recyklingu. Kompozyt na bazie lnu opracowany przez partnera zewnętrznego został użyty w wielu częściach wewnętrznych i niektórych zewnętrznych samochodu.

Przeczytaj też: Volkswagen Taos – w erze elektryków zainauguruje ulepszoną wersję czterocylindrowego turbodoładowanego silnika spalinowego

Polestar ​​będzie produkować Precept w Chinach, gdzie powstanie nowy zakład produkcyjny. Celem jest upewnienie się, że zakład będzie neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla i stanie się jednym z najbardziej inteligentnych i połączonych zakładów produkcji samochodów na świecie.

Ta pozytywna dla klimatu narracja została zapoczątkowana przez oryginalny zakład produkcyjny Polestar w Chengdu, w którym produkowany jest Polestar 1. Otwarte w 2019 roku Centrum Produkcyjne Polestar stało się pierwszym zakładem produkcyjnym samochodów z oceną LEED Gold w Chinach i działa w 100% na energii odnawialnej.

Przemawiając na Międzynarodowej Wystawie Motoryzacyjnej w Pekinie 2020, Thomas Ingenlath wyznał:

Chiny są rodzimym rynkiem dla firmy Polestar i dostrzegamy tutaj coraz ważniejsze dążenie do bardziej zrównoważonego rozwoju. Dzięki tej nowej fabryce, ponownie podnosimy poprzeczkę, dążąc do produkowania najbardziej zaawansowany i najwyższej klasy samochód elektryczny w Chinach o najniższym śladzie węglowym.

Polestar Precept

Przeczytaj też: Miesiąc Mechanika – wyraź uznanie dla pracy swojego ulubionego mechanika i wygraj nagrody!

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze