Ogrzewanie samochodowe Webasto – testujemy aplikację na telefon

Mamy już na pokładzie redakcyjnego Renault ogrzewanie postojowe, ale jako naczelne gadżeciary Rzeczpospolitej, nie możemy się obejść bez ułatwiających życie rozwiązań - postanowiłyśmy ściągnąć aplikację sterującą Webasto. Czy to fajne rozwiązanie?

Budzisz się w cieplutkim łóżku, za godzinę masz wsiąść do zmarzniętego auta, w którym panuje taka sama temperatura jak na zewnątrz (czyli obecnie około 0 stopni Celsjusza) i aż Cię wzdraga na samą myśl o marznięciu za kierownicą? Otóż można temu zapobiec montując Webasto, co uczyniłyśmy niedawno i opisałyśmy tu (film z montażu tutaj). Ale my poszłyśmy jeszcze dalej. Przywiązane do swoich ulubionych aplikacji na smartfony natknęłyśmy się na taką, która umożliwa włączenie naszego ogrzewania w aucie za pomocą telefonu np. z łóżka, o poranku! Pobranie aplikacji to koszt jedynie 40 złotych – a jaki jest nasz zysk?

 Bez sterowania ogrzewaniem za pomocą aplikacji, trzeba byłoby się udać do auta i włączyć Webasto (wersja najbardziej podstawowa, sterowanie wewnątrz auta), mieć samochód zaparkowany w pobliżu, by zasięg pilota był odpowiedni (sterowanie za pomocą pilota), lub wyjść z domu na odpowiednią odległość do samochodu i włączyć ogrzewanie za pomocą pilota (za krótki zasięg pilota). Każde z tych rozwiązań wiąże się z wyjściem z rzeczonego łóżka i np. podejściem do okna…

Vicki Wood: pokonywała większość mężczyzn, jeżdżąc w obcasach i spódnicy
Tak czy owak, z lenistwa, zainstalowałyśmy aplikację Webasto Thermo Call i możemy po obudzeniu nastawić sobie odpowiednią godzinę na włączenie się naszego ogrzewania (np. na pół godziny przed przyjściem do samochodu), lub sprawdzić aktualną temperaturę w naszej Reni (tak nazywamy redakcyjne Renault). To równie fajne rozwiązanie przed wyjściem z pracy, po spotkaniu w mieście, czy np. jeżdzeniu cały dzień na stoku narciarskim. Przychodzisz do auta i wsiadasz do cieplutkiego wnętrza, które Cię w mig rozgrzewa, lub np. topi śnieg z zimowych akcesoriów, wrzuconych właśnie do bagażnika (sanki, narty, deski snowboardowe, czy buty do sportów zimowych).

Teraz, dzięki zdalnemu sterowaniu, możemy więc rozgrzać (w zimę) lub wywietrzyć samochód (w lato) bez wychodzenia z domu czy biura. Wystarczy kliknąć w telefonie odpowiednią aplikację, by rozmrozić szyby auta zaparkowanego przed dworcem kolejowym czy restauracją w mroźny dzień.

Aplikacja Webasto Thermo Call jest możliwa do ściągnięcia przez posiadaczy telefonów komórkowych z oprogramowaniem iOS (iPhone), Android lub Blackberry.

Vicki Wood: pokonywała większość mężczyzn, jeżdżąc w obcasach i spódnicy
Możliwości Webasto Thermo Call
System sterowania pozwala zarządzać wszystkimi funkcjami ogrzewania oraz wentylacji postojowej Webasto, z dowolnego miejsca na świecie znajdującego się w zasięgu telefonii komórkowej. Można błyskawicznie włączyć i wyłączyć ogrzewanie czy zmienić tryb pracy z grzania na wietrzenie i odwrotnie lub wybrać funkcję automatycznego sterowania temperaturą, w której moduł sam dobierze tryb pracy odpowiedni do warunków panujących na zewnątrz. Aplikacja umożliwia też określenie limitu czasu grzania czy przewietrzania wnętrza pojazdu, a także pozwala na zaprogramowanie, z 24-godzinnym wyprzedzeniem, włączenia lub wyłączenia urządzenia o określonej porze. No i jest też bardzo przydatna funkcja powiadamiania SMS w przypadku uruchomienia alarmu samochodowego.

Jak to działa?
Aplikacja współpracuje z montowanym w pojeździe modułem Thermo Call 3 (urządzeniem opartym na technologii GSM). Do każdego modułu można przypisać pięć numerów telefonów uprawnionych do sterowania aplikacją (Ty, mąż lub partner, rodzice, dziecko itd.). Aby uruchomić zdalny system sterowania ogrzewaniem wystarczy pobrać oraz zainstalować aplikację oraz skonfigurować telefon
z umieszczoną w module aktywną kartą SIM. Aplikacja współpracuje wyłącznie z modułem Thermo Call 3, który może być montowany zarówno przy zakupie nowego ogrzewania postojowego jak i w momencie rozbudowy obecnie posiadanego systemu sterowania ogrzewaniem Webasto.

 Aplikacja w języku polskim Webasto Thermo Call jest dostępna w App Store oraz Android Market za 10 euro.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

No i tu pojawia się pytanie. Czy moduł Thermo Call 3 jest w stanie wysterować webasto analogowe?
Thermo Call 3 opiera się na W-BUS a nie każdy piecyk ze starszym sterownikiem takowe posiada…
Nici z modernizacji…pozostaje ciepłe łóżko 😛

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze