Montaż ogrzewania postojowego Webasto – film

Udałyśmy się do serwisu, gdzie objaśniono nam dokładnie na czym polega montaż takiego urządzenia w samochodzie i jak ono jest zbudowane. Zobacz film!

O tym dlaczego postanowiłyśmy zamontować ogrzewanie postojowe Webasto do redakcyjnego Renault przeczytasz tu.

Jak działa ogrzewanie postojowe?

Wodne ogrzewanie postojowe działa na zasadzie podobnej do centralnego ogrzewania – wytwarza ciepło pochodzące ze spalenia paliwa, które urządzenie pobiera z baku pojazdu.

Zainstalowany w samochodzie agregat spalinowy Webasto Thermo Top podłączany jest do systemu chłodniczego pojazdu. W czasie postoju, przy wyłączonym silniku, system ogrzewa płyn układu chłodzenia do około +70º C. Następnie za pomocą własnej, wbudowanej pompy obiegowej rozprowadza ciepły płyn po silniku ogrzewając jego elementy i ułatwiając rozruch w zimie, zwiększając tym samym jego żywotność (więcej zalet używania ogrzewania postojowego tutaj).

Ciepło z nagrzewnicy – po osiągnięciu temperatury płynu +30º C – przekazywane jest dalej, poprzez dmuchawę, do kabiny samochodu.

Wnętrze auta podgrzewane jest przy wykorzystaniu oryginalnej nagrzewnicy oraz kanałów rozprowadzenia powietrza. W efekcie otrzymujemy nagrzanie wnętrza oraz silnika pojazdu do normalnej temperatury pracy jeszcze przed jego uruchomieniem.

#t=90

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Nie ma to jak webasto w samochodzie. Kto je posiada, ten wie o czym mówię.
Niestety w moim aucie webasto nie było fabrycznie, musiałem sam zainterweniować i zdecydować sie na montaż w serwisie grafix Białystok.

Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze