Karolina Chojnacka

Od dziś kupisz Teslę za bitcoiny. Sensacyjny tweet Elona Muska!

Elon Musk poinformował na swoim Twitterze, że od dziś można kupować samochody Tesli za bitcoiny. Czy w ten sposób podbije notowania Tesli i kryptowaluty?

W lutym informowałyśmy, że Tesla ogłosiła, że będzie akceptować bitcoiny jako formę płatności za swoje samochody „w najbliższej przyszłości”. Ta „najbliższa przyszłość” to dziś.

Przeczytaj też: Niedługo będzie można kupić Teslę za bitcoiny

Elon Musk, poinformował rano na swoim Twitterze, że sympatycy kryptowalut mogą już dokonywać zakupu pojazdów elektrycznych przy wykorzystaniu bitcoina:

Możesz już kupić Teslę za bitcoina.

Możesz już kupić Teslę za bitcoina

Chwilę później, Musk napisał, że bitcoiny pozyskane przez spółkę nie będą wymieniane na walutę tradycyjną, tylko zwiększą jej rezerwy kryptowalutowe:

Tesla korzysta tylko z wewnętrznego i otwartego oprogramowania i obsługuje bezpośrednio węzły Bitcoin. Bitcoin zapłacony Tesli zostanie zatrzymany jako bitcoin, a nie zamieniony na walutę fiducjarną.

Za pomocą kryptowaluty można teraz kupić modele z szerokiej gamy samochodów elektrycznych producenta (między innymi Model S, Model Y, Model 3 i Model X).

Na razie płatność bitcoinami jest dostępna jedynie w USA, ale producent już pracuje nad tym, by również klienci spoza Stanów Zjednoczonych jeszcze w tym roku mogli dokonywać zakupów kryptowalutą.

Przeczytaj też: Tesla na autopilocie wjechała w policyjny radiowóz

Jak poinformował portal Comparic, news ten sprawił, że bitcoin rósł o prawie 900 dolarów, zyskując 1,6% i testując poziom 55,55 tysięcy dolarów, będący sesyjnym szczytem.

{{ gallery(3181) }}

Tesla jest świadoma niebezpieczeństwa związanego z inwestowaniem w cyfrową walutę, taką jak bitcoin, nazywając ją „wysoce niestabilną”. Cena bitcoina może się zmieniać w przyszłości i potencjalnie spaść poniżej ceny zapłaconej za niego przez Teslę, co może doprowadzić do utraty znacznej ilości pieniędzy przez producenta na transakcji, gdy nadejdzie czas na sprzedaż bitcoinów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze