Nowy taryfikator mandatów – kierowcy reagują na 1500 zł grzywny

Jeszcze dwa miesiące temu, kierowcom groziło najwyżej 500 zł mandatu, a i tak często narzekali oni i pytali policjantów, czy „nie dałoby się coś mniej”. Jak teraz reagują na kilkukrotnie wyższe kary?

Podwyżka mandatów miała (przynajmniej oficjalnie) jeden tylko cel – poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach. W ocenie rządzących niebezpieczne sytuacje powodowane były brakiem strachu wśród kierowców, przed dotkliwą karą.

Taryfikator mandatów 2022. Ile zapłacisz za mandaty za prędkość, brak pasów czy używanie komórki? Nawet 2500 złotych!

Niestety w prawdziwym życiu wykroczenia popełnia się zwykle bez kalkulacji wysokości ewentualnej kary. Mówiąc po ludzku – wielu kierowców nadal jeździ jak jeździło, a o swojej przewinie oraz grożącej za niej karze, dowiaduje się dopiero od policjantów.

Kierowcy popierają wyższe mandaty. Wierzą, że dzięki nim na drogach będzie bezpieczniej

Tak jak na tym nagraniu z interwencji patrolu, który zasadził się na osoby, wyprzedzające w rejonie przejścia dla pieszych. Można co prawda zastanawiać się, czy absolutnie każdy z nich na mandat zasługiwał, natomiast nie to jest tu najistotniejsze. Najważniejszy jest fakt, że zwykle nie rozumieli do końca na czym polegało ich wykroczenie lub niewłaściwie interpretowali związany z nim przepis.

Kolizja na przejściu dla pieszych. Przepisy nowe, ale nawyki stare?

Byli przy tym bardzo zaskoczeni wysokością mandatu, jaką nakładał na nich policjant. Czyżby zamiast wyższych kar polscy kierowcy najbardziej potrzebowali odpowiedniej edukacji? Jak można mówić o prewencyjnej roli nowych mandatów, skoro wielu kierujących ani nie rozumie właściwie przepisów, ani nie wie, co grozi za ich łamanie?

Komentarze:

obywatel bantustanu - 5 maja 2022

niech ci wymyslajacy durnie kolejne podatki nakleja sobie za własne pieniadze na swoje durne czoło,jezdżac słuzbowymi limuzynami,stać ich bandyckich polityków na naklejenie całej szyby naklejkami,to ich nic nie kosztuje,a dymic beda tak samo,mimo tych naklejek,wszak wymyślaja nie za swoje,jak powiedział madry wszyscy won pseudoulepszacze świata czychajacy li tylko na kasę!!!

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze