Karolina Chojnacka

Nowy Range Rover w wersji SV – luksusowy salon na kółkach z markieterią i ceramiką

Nowy Range Rover jest samochodem z założenia luksusowym, ale klienci, którzy chcieliby położyć szczególnie duży nacisk na ekskluzywność oraz personalizację, powinni zdecydować się na właśnie zaprezentowaną odmianę SV. Poza ponad 1,6 miliona możliwych kombinacji, SUV oferuje wiele rzeczy po raz pierwszy w historii.

Range Rover już sam w sobie jest samochodem luksusowym, ale dla tych, którzy tego luksusu chcieliby jeszcze więcej, przygotowano specjalną wersję SV.

Range Rover SV
Range Rover SV, fot. materiały prasowe / Land Rover

Wyróżnia się ona 14-stoma wyjątkowymi kolorami lakieru, 23-calowymi felgami ze stopów lekkich, ale przede wszystkim pieczołowicie wykończonym wnętrzem. Znajdziemy tu elementy ceramiczne, drewniane mozaiki w formie markieterii oraz oczywiście najwyższej próby skórę. Według producenta dostępnych jest 1,6 miliona konfiguracji Range Rovera SV!

Z zewnątrz Range Rovera SV będzie można odróżnić od standardowej wersji po innym zderzaku, modyfikowanym kształcie atrapy chłodnicy oraz wstawce na błotniku. Nadwozie poza standardowymi kolorami z palety Range’a, będzie mogło być pokryte jednym z 14 lakierów z serii SV Bespoke Premium Palette. Jeśli dla kogoś to za mało, brytyjski producent oferuje odtworzenie dowolnego koloru, wskazanego przez klienta.

Range Rover SV
Range Rover SV, fot. materiały prasowe / Land Rover

Range Rover SV zaskakuje przede wszystkim pieczołowicie wykończonym wnętrzem. Znajdziemy tu elementy ceramiczne, między innymi na dźwigni zmiany biegów, pokrętle głośności i układu Terrain Response, drewniane mozaiki w formie markieterii, gdzie kawałki drewna są wycinane laserowo nawet do rozmiaru 6×8 mm, oraz oczywiście najwyższej próby skórę. Poza klasyczną skórą w kilku odcieniach dostępny będzie także materiał poliuretanowy ze zbliżonymi do skóry właściwościami, który jest o 30 proc. lżejszy, a jego produkcja ogranicza emisję CO2 o 75%.

Range Rover SV
Range Rover SV, fot. materiały prasowe / Land Rover

Otwarcie zamówień na nowego Range Rovera SV nastąpi na początku 2022 roku. Chętni będą mieli do wyboru 530-konne, podwójnie doładowane V8, 510-konną hybrydę plug-in oraz 350-konnego, 6-cylindrowego diesla.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze