Konrad Maruszczak

Nowe Porsche Taycan ma ogromny zasięg! Zmierzono rzeczywisty dystans

Na drogach Los Angeles i San Diego Porsche testowało zasięg nowej generacji Taycana w warunkach codziennego ruchu. Nowe Porsche Taycan może pochwalić się świetnym zasięgiem!

Porsche szykuje nową generację elektrycznego Taycana. Po niedawno pokazanym w pełni elektrycznym Macanie, nowe Porsche Taycan będzie drugim modelem na prąd w gamie niemieckiego producenta.

Test zasięgu przeprowadzono w warunkach codziennego ruchu. Dwunastu przedstawicieli mediów z różnych krajów przez trzy dni jeździło czterema egzemplarzami modelu, poruszając się autostradami międzystanowymi nr 405 i 5, pomiędzy Los Angeles oraz San Diego w południowej Kalifornii. Zespoły jechały z maksymalną dozwoloną tam prędkością – 75 mil na godzinę, czyli około 120 km/h. Wszystkie cztery auta testowe wyposażono w większy akumulator Performance Plus.

Taycany ładowano na stacji Electrify America Charger w mieście Torrance w zespole miejskim Los Angeles–Long Beach. Taycan przez wiele minut osiągał tu moc ładowania przekraczającą 300 kW. Można go było kilkakrotnie naładować od 10 do 80% stanu uzupełnienia energii w czasie znacznie krótszym niż 20 minut. Również uzyskane podczas testu moce ładowania oraz czasy ładowania i czasy potrzebne do jego rozpoczęcia uległy istotnej poprawie.

Nowe Porsche Taycan – jaki ma zasięg?

Na jednym ładowaniu akumulatora w pełni elektryczne samochody sportowe Porsche były w stanie pokonać na publicznych drogach nawet 587 kilometrów. To niezły wynik biorąc pod uwagę sportowy charakter tego auta. Przypomnijmy, że nawet zwykła wersja Porsche Taycana ma 408 KM i przyspiesza do setki w czasie 5,4 s. Prędkość maksymalna to 230 km/h.

Obecny model, według normy WLTP jest w stanie przejechać do 505 km, a trzeba brać poprawkę na obowiązujące normy vs. rzeczywistość. Jeżeli faktycznie Taycan będzie osiągał prawie 600 km zasięgu, będzie to jeden z większych, jakie oferują dzisiejsze elektryki.

Elektryki już pokonały barierę 1000 km

Chińczycy już pokonali 1044 km w samochodzie elektrycznym bez przerw na ładowanie. Udało się to osiągnąć w aucie Nio ET7, który de facto jest tańszym konkurentem dla Taycana.

Chiński elektryk zawdzięcza ten wynik m.in. niskiej masie baterii, która waży co prawda 575 kg, ale ma pojemność aż 150 kWh.

Nowe Porsche Taycan – kiedy premiera?

Od chwili premiery Porsche wyprodukowało już prawie 150 tysięcy egzemplarzy linii modelowej Taycan. Obecnie głównymi rynkami jej zbytu są: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy i Chiny. Gruntownie odnowiony Taycan zostanie zaprezentowany już za kilka dni.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze