Nissan zapowiada nowy, elektryczny samochód. To następca Nissana Micra

Nissan zapowiedział wprowadzenie na rynki europejskie nowego miejskiego samochodu elektrycznego. Nowy pojazd zastąpi Nissana Micra i będzie najmniejszym modelem w gamie Nissana.

Elektryczny następca Nissana Micra został zapowiedziany jako część nowego planu działań „Alians 2030”, został zaprojektowany przez Nissana, a prace konstruktorskie z wykorzystaniem nowej platformy Aliansu CMF B-EV oraz produkcja zostały powierzone Renault. Platforma pozwoli zachować odrębną stylistykę modeli różnych marek, co widać po wstępnej prezentacji designu nowego samochodu.

Nissan zapowiada nowy, elektryczny samochód. To następca Nissana Micra
Nissan zapowiada nowy, elektryczny samochód. To następca Nissana Micra, fot. materiały prasowe / Nissan

Nowy bezemisyjny pojazd będzie kolejnym modelem Nissana produkowanym przez Renault we Francji, obok Nissana Townstar – lekkiego samochodu dostawczego, który w odmianie elektrycznej będzie następcą modelu e-NV200.

Więcej szczegółów oraz dane techniczne pozostają na razie tajemnicą.

Region europejski odgrywa kluczową rolę w planie elektryfikacji, zgodnie z założeniami wizji Nissana – Ambition 2030. W związku z tym, w krótce pojawią się nowe samochody i rozwiązania, w tym elektryczny crossover Ariya oraz technologia e‑POWER, która zadebiutuje w Europie w modelach Qashqai i X-Trail.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze