Karolina Chojnacka

Nigdy wcześniej niewidziany koncept Porsche 550One ujawniony! To nowoczesna interpretacja 550 Jamesa Deana!

Walter de Silva, były szef projektowy koncernu Volkswagen, ujawnił koncepcję Porsche 550One z 2008 roku, inspirowaną 550.

Na swoim oficjalnym koncie na Instagramie, projektant wyjaśnił, że koncepcja 550One powstała na zlecenie Ferdinanda Piëcha (1937-2019), inżyniera i biznesmena, który przez lata kierował koncernem Volkswagen Group. Stylistami zaangażowanymi w projekt byli de Silva, Peter Wauda, ​​Christian Felske i Romi Rost.

Porsche 550One concept

Przeczytaj też: Porsche rzuca światło na nigdy wcześniej nie widziane samochody, które zaprojektowano, ale których nie zbudowano. Zobacz ściśle tajne zdjęcia!

Koncept Porsche 550One zbliżył się wizualnie do oryginalnego 550, nie przekształcając się jednak całkowicie w samochód w stylu retro, ponieważ kilka elementów stylistycznych (w tym tylne światła w kształcie trójkąta) wprowadziło go w XXI wiek. Nie wiemy, co kryje się pod maską Porsche 550One.

Porsche 550One concept

Koncepcja Porsche 550One była tajemnicą przez ponad dekadę. Nie wiadomo, jak blisko było seryjnej produkcji modelu. Szkoda, że do niej nie doszło?

Porsche 550One concept

Przeczytaj też: 80-latek kupił Porsche na swoje urodziny. Osiemdziesiąte Porsche!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze