Karolina Chojnacka

Porsche rzuca światło na nigdy wcześniej nie widziane samochody, które zaprojektowano, ale których nie zbudowano. Zobacz ściśle tajne zdjęcia!

Jeden z tych samochodów jest inspirowany 550 Spyder, należącym do Jamesa Deana.

Porsche odtajnia ściśle tajne informacje o niektórych samochodach stworzonych przez swoje studio projektowe w ostatnich latach – ale nigdy nie zbudowanych.

Chociaż prototypy te wciąż są spowite ciemnością i tajemnicą, zapewniają wyjątkowy wgląd w umysły kobiet i mężczyzn, których zadaniem jest stworzenie następnej generacji sportowych samochodów Porsche.

Porsche rzuca światło na nigdy wcześniej nie widziane samochody

Opublikowane w mediach społecznościowych pierwsze zdjęcie przedstawia zarys roadstera inspirowanego samochodami wyścigowymi z lat 50. XX wieku, co sugeruje, że był on pomyślany jako nowoczesny wariant 550 Spyder.

Ma postać otwartego, dwumiejscowego samochodu z krótką przednią szybą i wyraźnymi nadkolami. Umiejscowienie wlotów silnie sugeruje, że samochód posiada silnik centralny, choć nie wiemy, czy jest on oparty na modelu 718, czy zbudowany na swojej własnej platformie. Wszystkie twoje przypuszczenia są równie dobre, jak nasze, jeśli chodzi o to, czym może być ten tajemniczy kabriolet.

Porsche rzuca światło na nigdy wcześniej nie widziane samochody

Przeczytaj też: Porsche 718 Spyder i 718 Cayman GT4 – nadal wolnossące!

Trochę jaśniejszy szkic ujawnia interesujący szczegół: na tablicy rejestracyjnej widoczny jest napis Little Rebel. Chociaż są to czyste spekulacje, domyślamy się, że jest to odniesienie do aktora Jamesa Deana który zagrał w filmie „Rebel Without a Cause” i jeździł słynnym 550 Spyder, który nazwał Little Bastard .

Porsche rzuca światło na nigdy wcześniej nie widziane samochody

Drugi szkic, również opublikowany w mediach społecznościowych, przedstawia samochód wyścigowy oparty na 919 Hybrid, który startował w FIA World Endurance Championship (WEC) w latach 2014-2017 i wygrał trzy kolejne edycje legendargnego, 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Tutaj ponownie, cały projekt samochodu jest celowo ukryty, ale ta sama sztuczka ze światłem pokazuje tył samochodu, który wygląda tylko odrobinę łagodniej niż w 919.

Porsche rzuca światło na nigdy wcześniej nie widziane samochody

Przeczytaj też: 36 faktów i liczb na temat Porsche oraz Le Mans

Porsche będzie publikować nigdy wcześniej nie widziane szkice niezbudowanych samochodów na różnych kanałach swoich mediów społecznościowych do końca listopada 2020 roku. Są one zgrupowane pod hashtagiem #PorscheUnseen, więc śledzenie tych tajemniczych nowinek, będzie wyjątkowo łatwe.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze