80-latek kupił Porsche na swoje urodziny. Osiemdziesiąte Porsche!

Nie da się zaprzeczyć, że samochody Porsche są prawdziwie wyjątkowymi maszynami i mając odpowiednie możliwości finansowe, sporo osób nie ograniczałoby się do kupna tylko jednego egzemplarza. Ale żeby kupić aż 80 aut?

Trudno wyobrazić sobie większego fana Porsche. Niejaki Ottocar J. odebrał niedawno w fabryce w Zuffenhausen swój egzemplarz Boxstera Spydera w kolorze Miami Blue. To 80. samochód tej marki, jaki zakupił Austriak i zapowiada, że nie jest to jego ostatnie słowo!

Laura Kukuk, ekspertka od klasycznych samochodów, opowiada o wyjątkowości Porsche Heritage Design Edition

Jego historia z samochodami Porsche trwa już niemal 50 lat, a pierwszym zakupem było 911 E w kolorze Speed Yellow. Obecnie jego kolekcja składa się z 38 egzemplarzy, a ponieważ Ottoman J. jest fanem motorsportu, znaleźć wśród nich można takie perełki jak 917, 910 z rzadko spotykanym ośmiocylindrowym silnikiem, 956, 904 (z oryginalnym silnikiem Fuhrmanna) oraz 964 Cup.

Z aut bardziej „standardowych” warto wymienić 911 Turbo S (993), 911 GT2 RS (997), 356 Coupe, 911 R, 911 Speedstera (991), kilka egzemplarzy Boxstera Spydera (różne generacje), a także kilka innych egzemplarzy 911 z różnych generacji (w tym 911 RS 2.7 i 930 Turbo) oraz w każdym z wariantów nadwozia (coupe, cabriolet, targa).

Porsche 911 S Targa – czyli jak może wyglądać auto po fabrycznej renowacji Porsche Classic

Wszystkie samochody są oczywiście utrzymywane w nienagannym stanie i w każdej chwili szczęśliwy właściciel może ruszyć nimi na przejażdżkę. Przez większą część czasu stoją one jednak w specjalnie w tym celu wybudowanym budynku, którego pomieszczenia pełne są gadżetów i plakatów związanych z Porsche.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze