Nieuważny kierowca doprowadził do kolizji z rowerzystą

Nieuważny kierowca doprowadził do kolizji z rowerzystą

20 lipca 2020
1
4
Wielokrotnie pisaliśmy już, że dla wielu kierowców obiekty mniejsze od samochodów, są trudne do zauważenia. Ich uwadze często umykają motocykliści i trudno się dziwić, że ten problem dotyka także rowerzystów.

Kierowca Citroena, wyjeżdżający z drogi podporządkowanej chyba odebrał zatrzymanie się Volkswagena, który chciał skręcić w jego uliczkę, jako uprzejmy gest ułatwiający im obu wykonanie manewru. Może tak też było, droga wydaje się wąska, więc kierowcy busa byłoby prościej skręcić.

Rozpędzony rowerzysta potrącił samochód! Tak było, naprawdę!

Niestety kierujący Citroenem nie zauważył jeszcze jednego uczestnika ruchu - rowerzysty mającego pierwszeństwo. Dostrzegł go zbyt późno, a rowerzysta nie zdążył zahamować. Uderzenie na szczęście nie było mocne i mężczyzna nie spadł nawet z roweru.

Skuter to rower, a rower to pieszy? Tak wynika z tego nagrania

A tak na marginesie, zauważyliście, jak to C5 buja się na hydropneumatycznym zawieszeniu? To dopiero były komfortowe samochody.

Komentarze

jan
21 lipca 2020 08:33
a może, gdyby ktoś skosił krzaki, kierowca miałby większą szansę zobaczenia rowerzysty?
jan pitok > jan
07 sierpnia 2020 16:49
moze sie pisze przez erzet
AMF
06 sierpnia 2020 13:31
No oczywiście przecież kierowca busa nie stanął bo taki miał obowiązek.
Bo łatwiej mu niby było minąć się z dostawczakiem, a może nagle pierwszeństwo się odwróciło?
zakalec
08 sierpnia 2020 10:59
Nie dramatyzowałbym - po lekkim wyjechaniu przodem, zatrzymaniu samochodu i bujnięciu (pewnie wtedy zza krzaków zobaczył rowerzystę na drodze) upływa ok. 2,5 sekundy a ze 3 sekundy co najmniej jak rowerzysta "widzi" wynurzający się przód samochodu - w tym czasie na byle jakich hamulcach reakcja i hamulec powinna zatrzymać rower do zera. Na filmie widać że rowerzysta zaczyna hamować w ostatniej sekundzie bo telepie mu kołami.
Króttko - wina kierowcy ale rowerzysta z reakcjami emeryta nie powinien pchać się na drogę ...