Rozpędzony rowerzysta potrącił samochód! Tak było, naprawdę!

Rozpędzony rowerzysta potrącił samochód! Tak było, naprawdę!

11 lipca 2020
1
4
Czy kogoś dziwi ta sytuacja? Skoro nikt nie wymaga od rowerzystów znajomości przepisów, to takie obrazki nie są niczym niezwykłym.

Nagranie ma tytuł „Trafiony rowerzysta”, co sugeruje, że to rowerzysta został potrącony przez samochód. Z winy kierowcy zapewne. No to oglądamy.

Rowerzysta doprowadził do kolizji i absurdalnie się tłumaczył

Na filmiku zarejestrowanym przez innego rowerzystę, widać jadący przed nim samochód. Nagle z drogi podporządkowanej wyjeżdża rozpędzony rowerzysta. Kierowca widząc jego zachowanie, zaczyna trąbić, hamuje i skręca w przeciwnym kierunku. Kolizji nie udało się jednak uniknąć i rowerzysta uderza w samochód.

Rowerzysta przepisów znać nie musi?

Ostatnio coraz częściej zadajemy to pytanie, ale zadamy je ponownie - dlaczego rowerzyści, po ukończeniu 18 roku życia, nie muszą mieć żadnych uprawnień? Oni nie są pieszymi, często poruszają się po ulicach, dlaczego więc w żaden sposób nie weryfikuje się ich znajomości przepisów? Ten na nagraniu nie rozumie nawet znaczenia tak podstawowego znaku, jakim jest „ustąp pierwszeństwa”!

Komentarze

s//
16 lipca 2020 12:51
No i cóż kurwa się stało?Gościowi mógł się rozjebać hamulec ale wy zasrańcy znowu swoje nie?Proszę mi podać gdzie jest napisane że rowerzyści nie muszą przestrzegać przepisów?Jest gdzieś taki zapis czy to tylko wasza radosna twórczość pojebani dziennikarze?
Tak > s//
17 lipca 2020 10:01
xD Rowerzyści to zło tak samo jak motocykliści.
Tymek > Tak
18 lipca 2020 13:52
Pan szos z blachosmroda się odezwał.
Pieszy-rowerzysta
18 września 2020 13:16
1. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu - 350 zł
2. Spowodowanie kolizji - od 200 do 500 zł
Do tego koszt naprawy uszkodzeń pojazdu