Nielegalny transport pod osłoną nocy – bez zezwoleń, z niesprawnymi hamulcami i przeładowany

Niesprawną technicznie i przeładowaną betonowymi płytami stropowymi ciężarówkę skierowali na parking strzeżony inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Na ekspresowej „trójce” patrol ITD zatrzymał do kontroli zestaw ciężarowy, którym przewożono betonowe płyty stropowe. Kierowca okazał do kontroli kserokopię zezwolenia kategorii VI uprawniającego do przejazdu po drogach pojazdu nienormatywnego o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi napędowej do 11,5 tony. Inspektorzy skierowali zespół pojazdów na wagę.

Kierowca tej ciężarówki mógł zahamować tylko raz

Zestaw z ładunkiem ważył 54,5 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton. Ponadto stwierdzono przekroczenie dozwolonego nacisku podwójnej osi napędowej pojazdu samochodowego o 2,2 tony oraz potrójnej osi nienapędowej naczepy o 2,2 tony. Zespół pojazdów był też za długi o 4,6 metra (zamiast dopuszczalnych 16,5 metra jego długość wynosiła 21,1 metra).

Kierowca ciężarówki miał „ołtarzyk” na desce rozdzielczej. Trafił do więzienia, a firma zapłaciła ogromną karę!

Na przejazd takiego pojazdu nienormatywnego wymagane jest zezwolenie kategorii VII, którego kierowca nie posiadał. W związku z tym pojazd został skierowany na parking strzeżony. Ponadto wobec przewoźnika drogowego zostaną wszczęte postępowania administracyjne, zagrożone karami o łącznej wysokości 27 tysięcy złotych.

Bulwersujące nagranie – kierowca chciał potrącić rowerzystę?

Podczas kontroli stwierdzono również usterki techniczne ciągnika i naczepy. Inspektorzy mieli zastrzeżenia do układu hamulcowego w ciągniku oraz opon i układu pneumatycznego w naczepie. Ponadto w ciągniku nie było tablicy rejestracyjnej. Za te usterki zatrzymano dowody rejestracyjne obu pojazdów.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Przesadzili, jedna płyta zależnie od długości może ważyć nawet i 15t.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

To trzeba załatwić papiery do wagi płyty

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze