Nie masz maseczki w komunikacji? Trwają prace nad przepisami, które cię do tego zmuszą!

Nie masz maseczki w komunikacji? Trwają prace nad przepisami, które cię do tego zmuszą!

17 stycznia 2021
Nowy projekt zmian w przepisach ma ułatwić dyscyplinowanie krnąbrnych pasażerów komunikacji miejskiej. Obecnie też jest to możliwe, ale czasochłonne i problematyczne.

Według aktualnie obowiązujących przepisów, jeśli pasażer komunikacji zbiorowej odmawia stosowania się do wymogu zakrywania ust i nosa, motorniczy lub kierowca nie może sam nic z tym zrobić. Musi zatrzymać się i czekać na przyjazd policji.

Koronawirus - czy dalej zakładać maseczkę w samochodzie? O jakich obostrzeniach nadal musimy pamiętać jadąc autem?

Problem ten ma rozwiązać poselski projekt zmian w Prawie przewozowym, który trafił do Komisji Infrastruktury. Zgodnie z jego zapisami, prawo do usunięcia nieposłusznego pasażera, a nawet nałożenia na niego kary, miałby kierujący pojazdem oraz kontroler.

Luksusowe, jedwabne maseczki w motoryzacyjnym stylu. Cena robi wrażenie!

Czy takie zmiany w prawie są konieczne? Z jednej strony koronawirus pojawił się w Polsce w marcu 2020 roku, a wraz z nim zaczęły się pojawiać obostrzenia. Chyba trochę późno na dawanie przedstawicielom przewoźników prawa do egzekwowania wprowadzonych tyle miesięcy temu zasad? Z drugiej strony głośnie sprawy pasażerów, którzy nie przestrzegali obowiązku zakrywania ust i nosa, albo limitów liczby osób w pojeździe, zdarzały się jedynie na początku pandemii.

Koronawirus i dezynfekcja samochodu – czy ozonowanie auta zlikwiduje wirusa?

Trudno na chwilę obecną powiedzieć, kiedy ta zmiana przepisów mogłaby wejść w życie. Wszystko zależy od tempa prac nad nimi w Komisji Infrastruktury oraz tego, jaki będzie efekt tych prac. A wy jak oceniacie ten pomysł? Uważacie, że to od dawna potrzebna zmiana, czy może działanie pozorowane, które ma rozwiązywać nieistniejący problem?

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!