Karolina Chojnacka

„Nie czas umierać”. Kultowy samochód Jamesa Bonda powraca na duży ekran

James Bond powraca, a wraz z nim wierny, czterokołowy towarzysz jego szpiegowskich przygód. W „Nie czas umierać” wystąpią aż cztery samochody Astona Martina, w tym kultowy DB5.

„Nie czas umierać”, czyli 25. odsłona filmowych przygód Jamesa Bonda już niedługo trafi do kin. Fani agenta 007 bardzo długo czekali na ten moment; premierę filmu pierwotnie planowano na listopad 2020 roku, ale plany producentów pokrzyżowała pandemia koronawirusa.

W „Nie czas umierać” na prośbę swojego starego przyjaciela, Felixa Leitera z CIA, James Bond, w tej roli po raz piąty i ostatni Daniel Craig, bierze udział w misji odbicia porwanego naukowca. Trop prowadzi do niebezpiecznego złoczyńcy, w którego wciela się zdobywca Oscara, Rami Malek.

James Bond powraca, a wraz z nim wierny, czterokołowy towarzysz jego szpiegowskich przygód. W „Nie czas umierać” wystąpią cztery samochody Astona Martina: kultowy DB5, klasyczny Aston Martin V8, najnowszy super GT marki, DBS Superleggera oraz wyjątkowy Aston Martin Valhalla.

Aby uczcić powrót kultowego Astona Martina DB5 na duży ekran, Aston Martin i Corgi zaprezentowali pełnowymiarową replikę oryginalnego modelu Corgi DB5 z 1965 roku.

„Nie czas umierać”. Kultowy samochód Jamesa Bonda powraca na duży ekran
„Nie czas umierać”. Kultowy samochód Jamesa Bonda powraca na duży ekran, fot. materiały prasowe / Aston Martin

DB5 był pierwszym Astonem, jakim jeździł James Bond i od tego czasu zyskał status kultowego samochodu. Auto cieszy się ogromnym zainteresowaniem fanów motoryzacji i chociaż agent 007 jeździł później także innymi samochodami, tak Aston Martin jest jedynym słusznym wyborem dla niego. DB5 Goldfinger Continuation jest wyposażony w szeroki wybór działających gadżetów, które fani doskonale znają z filmów o Jamesie Bondzie: obrotowe tablice rejestracyjne, chowana kuloodporna tylna osłona, wysuwane nadkładki z przodu i oczywiście wysuwane karabiny maszynowe.

Aston Martin już w zeszłym roku był gotowy świętować premierę 25. filmu o Jamesie Bondzie. Z tej okazji  producent przygotował dwie edycje specjalne upamiętniające premierę „Nie czas umierać”.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze