Karolina Chojnacka

Aston Martin świętuje premierę 25. filmu o Jamesie Bondzie nowymi sportowymi samochodami z edycji 007

Aston Martin świętuje premierę 25. filmu o Jamesie Bondzie, dwoma ekskluzywnymi, specjalnymi edycjami 007, inspirowanymi samochodami z filmu „No Time to Die”. Nowa współpraca między Astonem Martinem i EON Productions, dostarcza Astona Martina Vantage i DBS Superleggera.

Film „No Time to Die” będzie mieć swoją światową premierę w listopadzie tego roku. Wystąpią w nim cztery kultowe samochody sportowe Astona Martina: kultowy DB5; klasyczny Aston Martin V8; najnowszy super GT marki, DBS Superleggera; oraz wyjątkowy Aston Martin Valhalla – nadchodzący hipersamochód firmy z silnikiem umieszczonym centralnie.

Z tej okazji Aston Martin oferuje dwie edycje specjalne upamiętniające premierę „No Time To Die”, z których każda jest dostępna w ograniczonej liczbie.

Wiceprezes i dyrektor kreatywny Astona Martina, Marek Reichman, powiedział:

Stworzenie 007 Edition jest zawsze ekscytującym wyzwaniem, ponieważ pracujemy nad rozwojem i stylizacją samochodu, który ucieleśnia legendę Jamesa Bonda. To zaszczyt zastosować starannie dobraną stylistykę inspirowaną 007 do naszych samochodów sportowych, co daje naszym klientom możliwość posiadania wyjątkowego fragmentu historii zarówno kina, jak i motoryzacji.

Przeczytaj też: James Bond sprzedaje swojego Astona

Pierwszym z dwóch specjalnych modeli jest Vantage 007 Edition, zainspirowany oryginalnym Astonem Martinem V8, który zadebiutował jako samochód agenta 007 w filmie „The Living Daylights” w 1987 roku, a także pojawia się w „No Time to Die”.

Opierając się na budzącym grozę sportowym stylu i agresywnych osiągach zwykłego Vantage, nowy samochód oferuje unikalne elementy stylizacji nadwozia, na czele z specjalnie zaprojektowaną siatkową osłoną chłodnicy z chromowaną ramką, która nawiązuje do wyglądu klasycznego V8 marki. Dalsze szczegóły stylistyczne obejmują przerywany żółty dyfuzor inspirowany paskami ostrzegawczymi na rakietach filmowego samochodu. Vantage 007 Edition może być też dostarczony z zestawem nart z limitowanej edycji inspirowanych „The Living Daylights” i bagażnikiem na narty – nawiązując do „zimowej” limuzyny V8 z filmu.

Aston Martin świętuje premierę 25. filmu o Jamesie Bondzie nowymi sportowymi samochodami z edycji 007

Samochód będzie dostarczany w kolorze Cumberland Grey, a jego wnętrze będzie pokryte czarną obsydianową skórą i ciemnym chromem z logo 007 umieszczonym na środkowej konsoli samochodów wyposażonych w manualną skrzynię biegów. Osłony przeciwsłoneczne wszystkich samochodów będą miały inne subtelne nawiązanie do filmu w postaci haftowanej częstotliwości stacji radiowej – 96,60 FM –  którą miłośnicy 007 z pewnością kojarzą z częstotliwością rosyjskiej policji, której Bond użył podczas ucieczki w „The Living Daylights”.

Dostępny w wersji manualnej lub automatycznej, Vantage 007 Edition posiada również boczną plakietkę Vantage i jest ograniczony do 100 sztuk na całym świecie.

Aston Martin świętuje premierę 25. filmu o Jamesie Bondzie nowymi sportowymi samochodami z edycji 007

Drugim z dwóch specjalnych modeli jest Aston Martin DBS Superlegger, który jest ściśle ograniczony do zaledwie 25 samochodów seryjnych dostępnych na całym świecie, posiadających taką samą specyfikację jak muskularny DBS Superlegger z nadchodzącego filmu.

Moc 715 KM zapewniona jest przez 5,2-litrowy silnik V12 z podwójnym turbodoładowaniem, a jego szczytowy moment obrotowy wynosi 900 Nm.

Aston Martin świętuje premierę 25. filmu o Jamesie Bondzie nowymi sportowymi samochodami z edycji 007

Do DBS Superleggera 007 Edition Aston Martin dodał mnóstwo stylizacji i udoskonaleń konstrukcyjnych, które dodatkowo podnoszą jego atrakcyjność. Samochód ma specjalną farbę zewnętrzną w kolorze Ceramic Grey, obudowami lusterek, splitterem, dyfuzorem i tylnym Aeroblade IITM wykonanym z czarnego włókna węglowego. Wyjątkowe dla edycji 007 są również efektowne wizualnie błyszczące czarne 21-calowe obręcze kół Y-Spoke. Ta specjalna edycja zawiera również plakietkę 007 na błotniku, wykończoną w kolorze chromu z czarną emalią i folią ze stali nierdzewnej Silver 007 nałożoną na tylny spojler.

Aston Martin świętuje premierę 25. filmu o Jamesie Bondzie nowymi sportowymi samochodami z edycji 007

Cena? DBS Superleggera 007 Edition dostępny będzie od 279 025 funtów, a Vantage 007 Edition od 161 000 funtów. Pierwsze dostawy rozpoczną się w I kwartale 2021 roku.

Przeczytaj też: Aston Martin DB5 w specyfikacji „James Bond” wrócił do produkcji!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze