Aston Martin DBS Superleggera – flagowa nowość

Rekordowo mocny i rekordowo szybki - nowy DBS Superleggera to model, który ma być ukoronowaniem gamy Astona Martina.

Aston Martin prezentując nowego DBS Superleggera, mówi o nim jako o swoim flagowym modelu oraz jako o następcy Vanquisha S, którego poprzednikiem był DBS. Historia zatacza więc koło, sięgając przy okazji głębiej w annały marki. Nazwa Superleggera, zwykle kojarząca się z odchudzonymi Lamborghini, odnosi się do włoskiej firmy zajmującej się tworzeniem superlekkich nadwozi (stąd też nazwa), która współpracowała z Astonem Martinem przy okazji modeli DB4, DB5 oraz DB6.

Odnowiona współpraca nie wpłynęła oczywiście na stylistykę nowego DBS, będącego ucieleśnieniem język stylistycznego marki. Wzbogaconego jedynie w powiększone wloty powietrza, duże spojlery oraz inspirowany bolidami F1 podwójny dyfuzor, generujący 180 kg docisku.

Do napędu DBS Superleggera wykorzystano silnik V12 o pojemności 5,2 l, wspomagany dwoma turbosprężarkami. Jego moc maksymalna to aż 725 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 900 Nm. Osiągi? Do 100 km/h auto rozpędza się w 3,4 s, a jego prędkość maksymalna to, bagatela, 339 km/h.

Aston Martin twierdzi jednak, że nie jest to samochód, który ma szokować brutalnością. Według producenta DBS Superleggera łączy osiągi supersamochodu z wyrafinowaniem super gran turismo. Jakby na potwierdzenie tych słów, na liście wyposażenia standardowego znalazło się iście luksusowe wyposażenie – elektrycznie sterowane, podgrzewane fotele, nawigacja satelitarna, kamery 360 stopni, wysokiej klasy system audio i wykończenie wnętrza skórą oraz alcantarą.

Flagowa nowość Astona Martina ma być całkiem potulna po wybraniu trybu jazdy GT, pozwalająca na relaks podczas długiej podróży. Ustawienia Sport i Sport Plus wyzwalają natomiast bestię w DBS Superleggera, utwardzając zawieszenie, zmieniając pracę ośmiobiegowej skrzyni automatycznej, wyostrzając reakcję silnika na gaz, przestawiając wydech na głośniejszy tryb i zmieniając pracę aktywnego tylnego dyferencjału z wektorowaniem momentu obrotowego.

Aston Martin DBS Superleggera wejdzie na rynek w trzecim kwartale 2018 roku. Jego cena w Niemczech to 274 995 euro.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze