Nauka jazdy wymusiła pierwszeństwo? A „zawodowy” kierowca celowo szedł na zwarcie?

Kamerki samochodowe to świetne narzędzie, pozwalające uniknąć odpowiedzialności za nieswoje błędy. Niestety niektórzy tak zwani „zawodowi” kierowcy poczuli się przez nie zbyt pewnie.

Oto co się wydarzyło. Kierowca ciężarówki jechał wzdłuż pasa rozbiegowego i widział kilka samochodów, które będą chciały zmienić pas. Bardzo możliwe, że któryś wjedzie przed niego. Tak też się stało, a wjechał samochód nauki jazdy. Czy to był znak dla autora nagrania, żeby zwolnić? Oczywiście że nie.

Kierowca osobówki złośliwie zahamował przed tirem. A kierowca tira celowo nie zareagował?

Wcisnął hamulec dopiero widząc, że niebezpiecznie szybko zbliża się do „elki”. Czy to było wymuszenie? Musiał zwolnić, więc technicznie rzecz biorąc tak, ale można chyba odróżnić kogoś kto pakuje ci się tuż przed maskę i zmusza do gwałtownej reakcji, od kogoś kto daje na reakcję sporo czasu. Tylko tobie nie chciało się reagować.

Kierowca Sharana zmniejszył prędkość, więc kierowca tira celowo w niego wjechał

Trzeba wziąć też pod uwagę, że to była nauka jazdy. Nie bez przyczyny na dachu jest wielka litera „L”. Informuje ona innych kierowców, że osoba siedząca za kierownicą dopiero się uczy i może popełniać błędy, więc trzeba zachować wobec niej dodatkową ostrożność i wykazać się wyrozumiałością. Obie te sprawy są autorowi głęboko obce.

Kierowca celowo doprowadził do kolizji. Przybyła na miejsce policja… ukarała go bezprawnie?

Podjeżdża on niebezpiecznie blisko „elki”, jakby chciał ją pogonić. Mruga na dodatek długimi światłami. Nie boi się, że w razie zagrożenia nie zahamuje w porę? Oczywiście że nie! Ma przecież kamerkę. W razie stłuczki pokaże policjantom, że osobówka na nim wymusiła, więc musiał usiąść jej na zderzaku, zamiast zwolnić wcześniej i zachować bezpieczną odległość. Brawo.

Pijany kierowca celowo doprowadził do kolizji

Brawa także dla kursanta (instruktora?), który w odpowiedzi wcisnął hamulec „na postrach”. Ciekawy program szkolenia kierowców mają w Bełchatowie.

Komentarze:

Instruktor - 2 grudnia 2021

Kolego, jak nie masz pojęcia jak wygląda praca instruktora to się nie wypowiadaj. Chciałbym się z Tobą zamienić to zobaczyłbyś co potrafią kursanci. Pozdrawiam serdecznie i zachowaj rozsądek widząc ELkę gdyż masz obowiązek zachować szczególną ostrożność. Ty też kiedyś się uczyłeś jeździć. Szerokości

Odpowiedz

RobertZ - 30 listopada 2021

Nooooo bardzo ciekawe. Po pierwsze ” L” ma specjalne uprawnienia i każdy kto ma choć odrobinę w głowie zachowa szczególną ostrożność, kierowcy wieloośowców to wyjątkowe wały i debile wiec też brak zaskoczenia. Gdyby którykolwiek posiadał IQ odrobine wyższe niż jaszczurka może jakąś szkołę by skończył i wyazał się wyobraźnia na drodze.
Zabrać uprawnienia za to że ” L” włączyła się do ruchu i spowolniła ” słonika”???? Gdyby tak miało być to kierowcy ” słoników” powinni tracić uprawnienia nagminnie. To jakie ewolucje wykonują na drogach woła o ponstę, policja nie reaguje, a jakby nie patrzeć gdy jadę 140kmh i taki dzban wjeżdża przede mna na mój pas, bo adrenaliny i wyścigów tempakowi się zachciało, mnie spowalnia do 90kmh to nie jakaś pierdoła. Nie raz hamowanie kończyłem 1m od naczepy. Za takie wywijasy powinny być odbierane uprawnienia.

Odpowiedz

Romek - 3 grudnia 2021

Tak, autostrada z jednym pasem w każdym kierunku omg..

Odpowiedz

Zeit - 30 listopada 2021

Skończyłem szkołę, może nawet lepsza od ciebie. Generalizowanie, że wszyscy to wały i debile świadczy o tobie nie najlepiej. O twojej kulturze, zasobów słów etc.etc. szkoda komentować. Niestety widzę słabości moich kolegów z za kierownicy. Jednak wolę mieć przed sobą, jak to nazwałeś, tego wała i debila niż takiego jak ty inteligenta któremu się wydaje że jest najlepszym kierowcą i po zjadał wszystkie rozumy. Jak poznasz specyfikę tej pracy, ograniczenia czasowe ,prawne, itp. to zrozumiesz dlaczego nam wszystkim się spieszy. Jak byś zobaczył jak wyglądają parkingi dla ciężarówek i jak trudno trafić miejsce późnym popołudniem. Wiem odpędziła wg najlepszej twojej wiedzy a że nie masz żadnej no to taki Twój osąd. Pomijam że codziennie kupujesz artykuły które my dowozimy do twojego grajdołu. Wiem kupujesz dużo w internecie, bo jesteś nowoczesny, a towar dostarczają ci krasnoludki przez allegro Smart.

Odpowiedz

Jg - 30 listopada 2021

Sam jesteś dzban sądząc po poziomie twojego komentarza, bo nie wrzuca się wszystkich do jednej beczki, poza tym skoro jesteś tak niesakitelny to powinieneś wiedzieć że w Polsce nie jezdzi się 140 km/h po autostradzie a druga sprawa jest taka że skoro instruktor jedzie z kursantem na autostradę to chyba nie jest to jego pierwszy dzień czy pierwsza godzina za kierownicą I chyba najwieksza skrajną głupotą jest zabierać kogoś na autostradę skoro nie umie poprawnie włączyć się di ruchu a wiadomo że na takich drogach jest spore natężenie i do tego prędkość a tym bardziej głupie jest wskakiwanie przed ciężarówkę i zwalnianie bo każdy chyba wie że to włączający się do ruchu musi dostosować prędkość po to jest pas rozbiegowy a nie odwrotnie, więc nie rozumiem głupich komentarzy pkierownych w stronę kierowcy ciężarówki, sam jeżdżę zawodowo ponad 17 lat i widzę co robią ludzie na drogach i nie bronie tu tylko kierowców ciężarówek bo w każdej grupie uczestników są ludzie którzy nie myślą. Pozdr wszystkich kierowców.

Odpowiedz

Niezawodowy - 29 listopada 2021

Jak włączasz się do ruchu to masz to zrobić tak aby nikogo nie zmusić do hamowania. A to że jeszcze ten … z ELKI przyhamował przed nosem to powinni zabrać prawa instruktorskie.

Odpowiedz

Aditrucker - 2 grudnia 2021

Zakaz to ty powinieneś mieć jazdy. Jeździjcie sprawnie tymi osobówkami to ni będzie problemów. Chłopie zakaz.respektuje ale kiedy mam jeschac za.jakas pi..ą 60-70 po ekspresówce to czasem nie wytrzymuje jak wielu kolegów po fachu. Jedz 100 nie przeszkadzaj a nie będzie napięć. A co do L to często spotykam ich w porcie w Gdyni i zawsze.bez.wyjatku instruktor grzebie w telefonie a kursant pakuje mi się pod naczepe.

Odpowiedz

Hwdp - 30 listopada 2021

Dokładnie chamy z tirów takim powinni zabierać prawko myślom że są bezkarni i zaka, wyprzedzania na autostradach

Odpowiedz

Przem - 30 listopada 2021

Masz racje.a jak się pacan z pacanem wyprzedzają na autostradzie i muszę przez niego przy hamować również zabierać prawo jazdy pseudo zawodowcom..

Odpowiedz

Taki - 28 listopada 2021

Wystarczy zobaczyć ile kierowca ciężarówki jechał a jaki jest limit prędkości w samochodzie ciężarowym

Odpowiedz

Jan Kowalski - 29 listopada 2021

Mnie ostatnio taki szeryf poganiał do skrętu mimo że z naprzeciwka nadjeżdżało auto, długie światła podjeżdżanie pod zderzak i klakson bo wielki Pan dróg się spieszy i ma w poważaniu że miałbym spowodować bezpośrednie zagrożenie w ruchu, takim to powinni prawo jazdy zabierać i wysyłać do Niemiec na ogórki skoro nie potrafią zachować kultury jazdy

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze