Nasz znajomy rowerzysta znów się naraża, ale pretensje oczywiście kieruje do innych

Nasz znajomy rowerzysta znów się naraża, ale pretensje oczywiście kieruje do innych

27 maja 2020
1
46
To już kolejne nagranie pewnego łódzkiego rowerzysty, jakim się z wami dzielimy. Niewątpliwie osoba ta znajduje duże upodobanie w tworzeniu potencjalnie niebezpiecznych sytuacji, a później obwinianiu za nie wszystkich innych.

Droga wielopasmowa to z definicji nie jest bezpieczne miejsce dla rowerzysty. Ruch na niej jest większy, samochody jadą szybciej (nawet jeśli ograniczenie prędkości to cały czas 50 km/h), a do tego zmieniają czasem pasy, co stanowi kolejne potencjalne zagrożenie dla cyklisty. Dlatego żaden rozsądny rowerzysta nimi nie jeździ. Ale są przecież wyjątki.

„Jezdnia jest dla wszystkich” tłumaczy rowerzysta, narażający swoje zdrowie i życie

Autor tego nagrania po raz pierwszy zagościł w naszym serwisie, kiedy tłumaczył taksówkarzowi, że droga krajowa, którą jechał, to nie droga ekspresowa (zjazd z niej znajdował się o kilometr wcześniej). A ponadto „jezdnia jest dla wszystkich”. Wspaniała postawa na zasadzie „jadę jak mi się podoba, to inni powinni zadbać o moje bezpieczeństwo”.

„Jak mam w lewo skręcić?” - oburza się rowerzysta, uparcie jadący prawą krawędzią jezdni

Tym razem sytuacja była podobna, tyle że rowerzysta został strąbiony przez przejeżdżającego kierowcę tira. Nic dziwnego, że nagranie ma tytuł „Szaleniec w tirze” oraz numer rejestracyjny. Cóż za „obywatelska” postawa.

Rowerzysta zagubiony na drodze ekspresowej

A na koniec mały plebiscyt - jak sądzicie, gdzie potem pojechał rowerzysta? Kierował się drogą krajową 91 na Piotrków Trybunalski, zjechał na drogę ekspresową S8 do Wrocławia, czy może poszedł na całość i wskoczył na autostradę A1 w kierunku Katowic? Piszcie!

Komentarze

Marek kierowca i rozsądny rowerzysta w jednej osobie
27 maja 2020 19:11
Czy POLICJA nie może z tym pedałującym porozmawiać????
Maniek
27 maja 2020 19:21
Jak zwykle będzie wina kierownicy ciężarówki bo rower jest eko .
s// > Maniek
28 maja 2020 01:07
jak chuj w tym wielkim pudle nie umie jeździć niech się nauczy albo spierdala proste
Tir > s//
29 maja 2020 07:51
Chuj to ty sam jesteś
s// > Tir
30 maja 2020 12:51
skurwysynu w jakiej odległości się wyprzedza rowerzystę?Możesz skurwysynu powiedzieć?Jak nie wiesz to zamknij ryj palancie
s//
28 maja 2020 01:04
a wy barany jesteście od oceniania którędy może wg was jeździć rowerzysta?Czy ustawa PORD mówi coś o jezdni z wieloma pasami że nie wolno po niej jeździć na rowerze?A tzw kierowca chyba umie kontrolować którędy porusza się jego samochód prawda?Jazda 70 na godzinę chyba nie przypomina pilotowania samolotu że nie widać innych pojazdów na drodze?Naprawdę ten głupi bełkot mnie śmieszy.
JebacPEDAŁOWanie > s//
29 maja 2020 08:29
To jak Cię śmieszy ten bełkot to co nie czytaj. Weź na zdrowy rozsądek 3 pasy i rower!! Świetnie EKO JEBNIETY jesteś
... > s//
29 maja 2020 09:33
jak jest zakaz wjazdu dla rowerow to o co sie prujesz? Kazdy taki madry a jak dochodzi co do czego to nikt nic nie wie. Zalosne to troche ale ok
s// > ...
30 maja 2020 12:52
a gdzieś jest debilu pierdolony zakaz poruszania się drogami dwujezdniowymi?Słucham gnoju pierdolony gdzieś jest taki odgórny zakaz?Bo dosyć mam czytania wyrzygów jakiegoś chuja na tym śmiesznym, żałosnym portaliku nie znacie skurwysyny pierdolone przepisów to zamknijcie ryje i przestańcie szczuć
s// > ...
30 maja 2020 12:53
a jest tam jakiś zakaz?Bo raczej nie ma
s//
28 maja 2020 01:06
bydlę w ciężarówce do odebrania prawa jazdy i na badania psychiatryczne
Dogazu > s//
28 maja 2020 07:25
Typowa wypowiedź króla dróg w przyciasnym trykocie
s// > Dogazu
28 maja 2020 17:27
odpowiedź racjonalnie myślącego człowieka bo trzeba być nieźle pojebanym żeby kogoś zdmuchiwać z drogi bo łaska trochę zwolnić
głuchy > s//
28 maja 2020 07:44
raczej rowerzysta musi zostać potrącony wtedy będzie za późno
s// > głuchy
28 maja 2020 17:21
ale dlaczego musi być potrącony?Na drodze obowiązują przepisy czy prawo dżungli?Jeżeli nie jest to autostrada czy ekspresówka to o co chodzi?Zasady na drodze określa ustawa a nie widzimisię jakichś pismaków tutaj czy jednego debila w ciężarówce takie są fakty człowieku
głuchy
28 maja 2020 07:42
ten rowerzysta to tylko idiota i ameba wącha spaliny I jest narażony na potrącenie
Xxl > głuchy
28 maja 2020 18:15
Dobrze mówisz !
Szk
28 maja 2020 08:05
Efekt wielu lat nauki,że rowerzyście wolno wszystko. Jest to jedyna grupa,która korzysta równolegle z dróg rowerowych, ulic i chodników. I to dokładnie ta sama grupa,która ma pretensje do dostawcy ,że parkuje na chodniku by wylądować towar .
Najśmieszniejsze jest to,że jak zwracasz uwagę rowerzyście,że obok jest ścieżka rowerowa to on potrafi odpowiedzieć ,że ma rower szosowy i po ścieżce z kostki źle mu się jedzie. Idąc tym tokiem rozumowania to jezdzac terenówka mogę zasuwać pasem zieleni bo po asfalcie źle mi się jedzie ?;)
Tom > Szk
28 maja 2020 12:04
Idąc tym tokiem rozumowania to jeżdżąc terenówką możesz zasuwać asfaltem jeśli byś miał nakaz jeżdżenia torami tramwajowymi.
s// > Szk
28 maja 2020 17:24
ale przepisy palancie są takie że drogami dwujezdniowymi można jeździć na rowerze o czym ty pierdolisz mamy na drodze przepisy czy urojenia takich idiotów? kiedy zwracasz uwagę kurwa chłopie komu są potrzebne twoje uwagi?Za kogo się uważasz zwracając komuś uwagę?Spierdalaj w swoją stronę i zostaw pouczanie policji ty nie masz żadnych uprawnień do wydawania komukolwiek poleceń zaleceń zadawania pytań nie twoja sprawa i tyle
... > s//
29 maja 2020 09:36
luzuj troche. Jezeli byl zakaz wjazdu dla rowerow to ja tego chuja jeszcze bym zatrzymal i po policje zadzwonil.
s// > ...
30 maja 2020 12:56
a jeżeli nie było to co?Już te skurwysyny się tutaj pultały że rowerzysta śmiał zwrócić uwagę jakiemuś debilowi w samochodzie osobowym nie wiedzą jaka to droga ale oni wiedzą lepiej rowerzysta ma nie jeździć taką drogą bo oni tak sądzą i uważają nie ma tego w kodeksie ale oni tak uważają że nie powinien za to kierowca może wyprzedzać na gazetę to nie jest żaden problem
Szk > s//
29 maja 2020 16:58
Na przykład jak rowerzysta jedzie ulica mimo,że równolegle do ulicy jest ścieżka rowerowa warto zwrócić uwagę . Bo przepis mówi o obowiązku korzystania z drogi dla rowerów ...ale pewnie przepisy są tylko dla kierowców?
s// > Szk
30 maja 2020 12:57
a jeżeli tam nie ma drogi dla rowerów to co?Ma kurwa frunąć bo łaska drugim pasem wyprzedzić albo zwolnić trochę?
Pio > Szk
29 maja 2020 11:14
Jeśli nie wolno parkować na chodniku bo utrudnia to ruch, to "dostawa" nie jest argumentem. Swoją drogą niektórzy kierowcy, zwłaszcza firmy kurierskie, nagminnie jeżdżą po chodnikach, ścieżkach rowerowych, nie mówiąc o parkowaniu na nich. Więc to nie tylko rowerzyści. Pomijam notoryczne wymuszanie pierwszeństwa na rowerzystach przy skręcie na tzw zielonej strzałce, czy wyprzedzanie w niebezpiecznej odległości i niedozwolonych miejscach, bo to standard. Wszyscy użytkownicy ruchu mają równe prawa i obowiązku, obowiązują nas te same przepisy.
jjj
28 maja 2020 15:11
Nie da się ukryć że rozdęte pedalarskie ego nie znosi trąbienia, ich ryje automatycznie przybierają czerwonego koloru, mózg się lasuje, gały wychodzą z orbit i japa otwiera na szerokość bramy garażowej. To moja ulubiona metoda i niezaprzeczalna przyjemność oglądania ich wkur..ych figurek w lusterku, proponuje wszystkim kierowcom skosztowania tej przyjemności, może zrobić z tego ogólnopolski ruch, coś w stylu "wielki klakson pedalarskiej pomocy" albo "trąbka na gląbka"
s// > jjj
28 maja 2020 17:26
sygnał dźwiękowy skurwielu jebany nie służy do wyrażania frustracji czy agresji jeżeli nie wiesz jakie mogą być skutki straszenia kogoś trąbieniem mu za plecami to się zamknij ziomuś bo jesteś bezmózgim idiotą który nie potrafi powiązać konsekwencji swoich działań z odpowiedzialnością np za wypadek za trąbienie bez sensu palancie debilny jest mandat nie wiedziałeś biedaczyno o tym?
... > s//
29 maja 2020 09:37
ale wjezdzajac na dwupasmowke chyba wiedzial ze tak moze byc no ludzie to nie park
s// > ...
30 maja 2020 12:59
a ten skurwysyn i wsiok z gównem między zębami w tej ciężarówce chyba wiedział co robi prawda?Ale zamiast pedału hamulca ten skurwysyn używa klaksonu chory nienormalny idiota jak 3/4 tych jebanych dziwkarzy srających po krzakach
Miki > jjj
29 maja 2020 08:32
To ciekawe co mówisz, bo u mnie takie zachowania powodują tylko uśmiech politowania :) Zrzucam przerzutkę "oczko wyżej" i jadę sobie dalej. I tak cię wyprzedzę na najbliższych światłach.
Pygor
28 maja 2020 18:14
Inteligentny inaczej na dwóch kółkach, ale jemu się po prostu należy !
Chg
28 maja 2020 18:17
Obowiązkowe OC i karta rowerowa dla pedalarzy !!!
...
28 maja 2020 19:13
Cała ta strona to zbiorowisko zjebana umysłowego, fanatycy blaszanych puszek co uważają się za władców dróg w swoich starych niemieckich szortach są tak samo zjebani jak rowerzyści których wyśmiewają. Obie grupy to intelektualne bagno obrzucajace się gównem. Całe to pedalarstwo na rowerach i zjeby w puszkach to to samo ścierwo które nie powinno mieć prawa używać dróg publicznych a ich dyskusje przypominają mi mema z spidemanem... Tylko ci debile nie widzą że są swoim lustrzanym odbiciem
Tom > ...
29 maja 2020 08:33
Dokładnie tak jest. Ale wiesz co? To nie chodzi o samochodziarzy i rowerzystów. Ci ludzie tak samo dzielą się i srają żarem w dyskusjach kot vs pies, PIS vs PO, kino vs DVD :) Po prostu ten typ tak ma.
... > ...
29 maja 2020 09:41
z jednej strony masz racje a tak na prawde to tylko na poczatku. Bo gdyby nie te zjeby jak Ty ich nazwales to bys nawet chleba w sklepie nie mial. Wiec zastanowcie sie wszyscy co wy gadacie bo Ci ktorzy jezdza w tych puszkach robia wiecej dobrego ( zazwyczaj zdazaja sie wyjatki jak wszedzie) niz Ty. Bo nic by nie bylo. Wiec mie bylo by ani policji, pogotowia ani strazy. Pomysl trzy razy zanim cos napiszesz bo soe osmieszasz tylko i wychodzi na to ze Ty jestes zjebem
8=========D > ...
30 maja 2020 00:32
Tak kurwa życia by nie było, tlenu i wody, całe szczęście że są samochody bo inaczej to byśmy zdechli. Kurwa samochodowy Kononowicz się znalazł xD jak Ci ludzie kiedyś zyli, pewnie pojawili się jakoś po samochodach bo przecież wcześniej życie było niemożliwe. Jak widać jesteś super przykładem jeden ze stron tej barykady. Idź zrobić laskę jakiemuś "zawodowemu szoferowi" to mu się odpłacisz za to ciężka służbę z narażeniem cudzego życia.
To Ja
28 maja 2020 19:27
A kto tu złamał przepisy?
No eko
29 maja 2020 07:53
Pierdolony prowokator
Obiektywny
29 maja 2020 08:36
Autor artykułu jest tendencyjny
Cx
29 maja 2020 09:46
Dureń zawsze już będzie durniem....
Pio
29 maja 2020 11:03
Jeśli ruch rowerów jest dozwolony, to czemu rowerzysta miałby tą dtogą nie jechać? Proszę ustawić znak zakazu, to nie będzie problemu. Tirowiec trąbiący rowerzyście prosto do ucha też mądry nie jest.
Tadziu
29 maja 2020 13:25
Obok jest ścieżka rowerowa! Ale pseudo koleże mają to gdzieś
Mani
29 maja 2020 16:45
W końcu ktoś posprząta plamę po rowerzyscie bez mózgu
piotr
30 maja 2020 10:32
normalnie czyta się jak kłotnie gówniarzy w podstawówce...
J.b
02 czerwca 2020 13:08
Po pierwsze to nie może tam jeździć rowerem
Art
06 czerwca 2020 10:26
Dobry artykuł. Oby więcej i patologii na rowerkach.