Nasz znajomy rowerzysta znów psuje krew kierowcom. Ale tym razem ma rację!

Nasz znajomy rowerzysta znów psuje krew kierowcom. Ale tym razem ma rację!

13 sierpnia 2020
1
15
Czasami jeśli robimy coś źle, ale dostatecznie długo, przez przypadek możemy chociaż raz zrobić to dobrze. Niewykluczone, że właśnie z takim przypadkiem mamy tu do czynienia.

Dobrze już wam znany rowerzysta założył kanał na YouTubie, żeby piętnować zachowania kierowców, którzy utrudniają życie rowerzystom, zachowują się wobec nich w sposób niebezpieczny lub wulgarny. Trudno powiedzieć czy z niewiedzy czy z braku konfliktowych sytuacji, sam zaczął się zachowywać w sposób niebezpieczny i prowokować kierowców do reakcji, które później z lubością zamieszcza na swoim kanale.

Nasz znajomy rowerzysta znów się kompromituje. Tym razem pouczając kierowców

Tym razem sytuacja była niezwykła, ponieważ nasz znajomy rowerzysta poruszał się drogą dla rowerów! Ale to chyba nie dlatego, że nagle poznał przepisy ruchu drogowego, lecz wina zbiegu okoliczności. Zawsze jeździ po ulicy, a traf chciał, że przy prawej krawędzi tej konkretnej, wyznaczono pas dla rowerów. Chcąc nie chcąc, musiał jechać przepisowo.

Nasz znajomy rowerzysta tym razem mógł mieć rację (szok)?

Tego samego nie można powiedzieć o widocznych na nagraniu kierowcach, którzy pas dla rowerów traktowali jako… trudno powiedzieć co. Gdyby uważali, że jest to przedłużenie pasa do skrętu w prawo, to skorzystaliby z niego, żeby szybciej dojechać do skrzyżowania, omijając korek i upłynniając ruch. Ale oni po prostu stali w tym korku, tylko nie na swoim pasie.

Nasz znajomy rowerzysta szukał guza. I prawie go znalazł

Dlatego nie dziwi nas reakcja rowerzysty i jego zachowanie. Pierwszemu kierowcy zwrócił uwagę, ale widząc kilku kolejnych stojących jeden za drugim na pasie dla rowerów, wyprzedził ich i zablokował im możliwość przejazdu. Kierowcy niechętnie wrócili na swój pas (kierujący Citroenem C5 omal nie uderzył w przejeżdżającą Lagunę coupe), ale co z tego, skoro kilka metrów dalej wrócili na pas dla rowerów? Na uwagę zasługuje także zaparkowany Ford Kuga, blokujący drogę dla rowerów, oraz logika jednego z kierowców, który kazał „iść” nagrywającemu go rowerzyście na rower, skoro chce jeździć drogą dla rowerów. Brawo.

Komentarze

Ram pam pam pam
13 sierpnia 2020 21:08
To nie jest droga dla rowerów dzbaniarska redaktorko motośmieszkowej strony
Zosik > Ram pam pam pam
14 sierpnia 2020 08:46
Słuszna uwaga! To nie DDR tylko PdR.
WeeR > Ram pam pam pam
14 sierpnia 2020 12:18
proponuję przewinąć do 0:30 i zobaczycie, ze rowerzysta ma racje :) no chyba że macie 10 lat i sie nie znacie na znakach
Pytanie
14 sierpnia 2020 12:39
Czy na podstawie tego nagrania kierowcy mogą dostać mandat? Są widoczne rejestrację, znak mówiący że to jednak pas nie przeznaczony dla samochodów.
Tofi > Pytanie
14 sierpnia 2020 15:20
Mogą dostać mandat na podstawie samego zgłoszenia tyle że bez dowodu nie przejdzie przez wokandę i tu jest właśnie miejsce dla tego nagrania. Tj . Jak jest z czym iść do sądu w razie odwołania to policja zadziała.
Tom > Tofi
15 sierpnia 2020 09:50
No i ten rowerzysta, może zostać ukarany za opublikowanie wizerunku kierowcy, wraz z numerami pojazdu , bez jego zgody.
Mer > Tom
15 sierpnia 2020 16:54
Niestety wyrządza mniejsze zło
Fred
14 sierpnia 2020 13:02
Rozjechać tego rowerzyste wkoncu!
WD > Fred
15 sierpnia 2020 11:36
A wiesz że za ten wpis za namawianie do przestępstwa jest wyrok?
Er > Fred
15 sierpnia 2020 16:55
Co ty myślisz
Edek
14 sierpnia 2020 22:07
Jest linia przerywana i kazdy ma prawo ja przekroczyc ,co nie znaczy ze non stop po niej jechac lub blokowac przejazd rowerom ,jak w tym przypadku.
Mer > Edek
15 sierpnia 2020 16:56
Brawo
Kierowca > Edek
20 sierpnia 2020 23:43
Na pasie ruchu dla autobusu jest też linia przerywana i co ?
I masz zakaz jazdy tym pasem ruchu , tak jak zakaz jazdy pasem ruchu dla rowerów. Bo to pasy ruchu przeznaczony dla konkretnego pojazdu .
Mer
15 sierpnia 2020 16:59
Dlaczego człowiek w samochodzie jest ważniejszy od człowieka na rowerze. A przecież wszyscy już mamy samochody.
To dlaczego traktujemy sie tak nawzajem. Jak jesteś za kółkiem to atakujesz rowerzystę. To jakaś wspólna choroba psychiczna
M3
15 sierpnia 2020 18:32
Tylko debil jedzie takim pasem. Dawaj ich namiary na Policję. Prawo jazdy wygrali w chipsach.