Karolina Chojnacka

Następna generacja Forda Mustanga będzie hybrydą? Szykują się spore zmiany pod maską

Czy Ford Mustang, legenda motoryzacji i symbol paliwożerności, może stać się hybrydą? Jeśli pony car ma iść z duchem czasu, to chyba nie ma innego wyjścia...

Portal Carscoops dotarł do bardzo ciekawych informacji, które znalazł na profilu LinkedIn inżyniera ds. rozwoju produktu S650 Mustang, czyli kolejnej generacji tego legendarnego modelu. Pedro Maradei pracujący w Fordzie uaktualnił swój profil na LinkedInie, gdzie wyjawił ostatnie projekty, nad którymi pracował.

Zrzut ekranu, opublikowany przez portal, informuje nas, że dotychczas znane jednostki – 2.3 l oraz V8 5.0 l, przy kolejnej generacji Mustanga mają zostać zhybrydyzowane.

Następna generacja Forda Mustanga będzie hybrydą? Szykują się spore zmiany pod maską
Następna generacja Forda Mustanga będzie hybrydą? Szykują się spore zmiany pod maską, fot. Carscoops

Przypomnijmy, że obecny silnik EcoBoost 2.3 L generuje moc 314 KM, a przy pakiecie High Performance podskakuje on do 335 KM. Podobnie rzecz się ma z silnikiem V8, który wytwarza 466 KM w GT i 487 KM w Mach 1.

Ford nie potwierdził na razie informacji o hybrydyzacji Mustanga, należy więc je traktować jako plotki. Jeśli jednak jest to prawda, to Mustang w klasycznej formie (nie SUV jak Mach-E) podążałby z duchem czasu. I nie byłoby w tym nic zaskakującego.

Ford już w 2018 roku wspominał, że chciałby wprowadzić na rynek hybrydowego Mustanga, który posiadałby podobne osiągi do modeli z silnikiem V8. Amerykańska marka opatentowała nawet „układ napędu z dwoma silnikami do hybrydowego pojazdu elektrycznego”, który obejmuje silnik V8 oraz dwa silniki elektryczne. Czy to rozwiązanie będzie napędzać nową generację Mustanga?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze