Dźwięk silnika Forda Mustanga na przestrzeni lat - jak się zmienił? Usłysz to!

Dźwięk silnika Forda Mustanga na przestrzeni lat - jak się zmienił? Usłysz to!

12 kwietnia 2018
2
1
Niedawno został zaprezentowany najnowszy Ford Mustang, którego historia toczy się od 1964 roku. Każdy z modeli charakteryzował się innym brzmieniem silnika, które wśród wielu fanów motoryzacji powoduje szybsze bicie serca.

O nowym Fodzie Mustangu przeczytasz tu.

To niesamowite jak wiele osób - nawet tych nie zainteresowanych motoryzacją - wskazuje jako swoje auto marzeń właśnie Forda Mustanga. Oczywiście złożyło się na to wiele czynników, począwszy od spektakularnego wyglądu, udziału w wielu kultowych filmach, na znanych właścicielach kończąc. Ale często o kupnie klasycznego, odrestaurowanego Mustanga nie decydują powyższe względy, a dźwięk, w którym można się po prostu zakochać. O takiej miłości pisałyśmy tu:
https://www.motocaina.pl/artykul/przepiekne-cacko-agnieszki-ford-mustang-coupe-1966-4-7-v8-21741.html

Charakterystyczne brzmienie silnika Mustanga powoduje u niektórych nawet ciarki na plecach, jakiś rodzaj podniecenia. Jest basowy, mruczący na niskich obrotach i świdrujący na wysokich. Warto posłuchać, jak ten dźwięk zmieniał się na przestrzeni lat i kolejnych generacji tego wspaniałego samochodu.

Mustang I miał centralnie umieszczony silnik i tylko dwa miejsca. Jesienią 1962 r. znalazł się na okładkach niemal wszystkich magazynów motoryzacyjnych. Zaprezentowany półtora roku później model produkcyjny wyglądał nieco inaczej - potężniej i jeszcze bardziej atrakcyjnie - choć zachowano smukłą linię nadwozia i długą maskę pierwowzoru. Więcej o historii Mustanga przeczytasz w artykule Kasi Frendl:
https://www.kasiafrendl.pl/blog/ford-mustang-wczoraj-i-dzis-en-ford-mustang-now-and-then-en--19.html a jej test obejrzysz poniżej.

Nasz test Ford Mustang GT 5.0 V8 Fastback - tutaj

Ford Mustang 2018 - galeria zdjęć.

Czy pojawi się Mustang z silnikiem elektrycznym? Dowiedz się tu.

Kobieta za kierownicą Mustanga w kultowym filmie - zobacz go tu.

Ford Mustang dla dzieci - przeczytasz o tym tu.

Komentarze

bobo
12 kwietnia 2018 13:44
ja wole ze 2 -3 minuty zostawic silnik przy minus 10
lepiej rusza płynnie chodzi i mniej zużywa sie silnik ,a i pali wtenczas mniej pod obciżeniem, wiec wychodzi na to samo, fizyki nie oszukamy ,
koniec i kropka