Karolina Chojnacka

Następca Audi R8 będzie elektryczny… Co o nim wiemy?

Przyszłość motoryzacji, czy nam się to podoba czy nie, jest elektryczna. W związku z tym plany Audi dotyczące topowego modelu nie powinny więc nikogo dziwić.

Obecna, druga już generacja Audi R8 zadebiutowała na rynku w 2015 roku. Niemiecki producent planuje już następcę, który będzie… elektryczny!

Linda Kurz, szefowa marketingu Audi, w wywiadzie dla magazynu „Roadshow” zdradziła informacje dotyczące przyszłości sportowego modelu:

Następnym wyzwaniem dla nas będzie transformacja segmentu R, który zmierza w kierunku pełnej elektryfikacji. To zadanie na najbliższą dekadę.

Co ciekawe, Linda Kurz wyznała, że następca R8 wcale nie musi go przypominać, choć na razie jest oczywiście zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach dotyczących nowej odsłony topowego Audi.

Elektryczne Audi R8 ujrzało już kiedyś światło dzienne. Audi zaprezentowało oryginalne R8 e-tron podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2015 roku. Jego dwusilnikowy układ napędowy wytwarzał 456 KM i 920 Nm momentu obrotowego. Pojazd ważył 1840 kilogramów, w porównaniu do ważącego 1555 kilogramów podstawowego modelu R8 z tego samego okresu.

Model okazał się totalną porażką, a Audi udało się sprzedać mniej niż 100 sztuk. Cena 1 miliona euro z pewnością nie pomogła zwabić kupujących.

Po tej katastrofie menadżer produkcji Audi R8 powiedział, że firma wstrzymuje się z budową wersji EV, dopóki dostępna technologia akumulatorów nie będzie lepsza. Głównym problemem były koszty w przeliczeniu na kilowat baterii. Czy właśnie nadszedł ten moment?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze