Karolina Chojnacka

Audi Q9 przyłapane w kamuflażu. Tak dużego samochodu jeszcze nie widzieliście

Od lat mówi się o tym, że Audi zbuduje SUV-a znacznie większego niż Q7. Teraz te plotki przybrały na sile. W Internecie pojawiły się właśnie szpiegowskie zdjęcia modelu Q9. To naprawdę duuuży samochód.

Lubimy duże samochody. Lubimy bardzo duże samochody, o czym świadczy popularność BMW X7 czy Mercedesa GLS. Audi Q7 z nadwoziem krótszym o prawie 15 centymetrów, przestało zadowalać gusta wybrednych klientów. Dlatego w Ingolstadt zakasali rękawy i wzięli się do roboty. Niedługo na drogi wyjedzie model Q9, który jest naprawdę duuuży.

Audi Q9 wygląda jak bardzo mocno rozciągnięte Q7. Przednie światła wyglądają bardzo podobnie do tych użytych w Audi Q8. Skojarzenia z tym modelem budzi również spora, wyraźnie zaznaczona atrapa chłodnicy z kratownicą. SUV ma mieć długość około 5,2 metra, czyli będzie odpowiadał rozmiarem swoim głównym niemieckim konkurentom. We wnętrzu na pewno znajdziemy trzy rzędy siedzeń i panoramiczny dach. Bez wątpienia będzie dostępna też wersja z czterema miejscami do siedzenia, z ogromną ilością miejsca w środku.

Widoczny na zdjęciach, testowany egzemplarz jest spalinowy. Plotki mówią, że pod maskę trafi silnik benzynowy znany z Q8, czyli trzylitrowe V6 o mocy 340 KM.

Audi Q9 prawdopodobnie powstaje na platformie MLB Evo, co, wbrew plotkom mówiącym, że samochód powstaje na rynek chiński, sugeruje, że będzie sprzedawane na wszystkich kluczowych dla producenta rynkach. Jedno jest pewne, bez względu na to, na który rynek trafi Audi Q9, niewątpliwie sporo tam namiesza.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze