Quantcast
Karolina Chojnacka

Audi A8 po liftingu – ma większy grill i silnik V8. Postawiono przede wszystkim na luksus

Czwarta generacja flagowej limuzyny Audi doczekała się kuracji odświeżającej. Zmiany widać już na pierwszy rzut oka.

Inżynierowie i projektanci Audi poddając A8 kuracji odświeżającej skupili się przede wszystkim na poprawie wygody i komfortu podróżujących pasażerów.

Audi A8 po liftingu – co się zmienia?

Jakie zmiany zaszyły w designie Audi A8? Styliści poprawili nieco pas przedni za pomocą nowych reflektorów, które są w pełni LED-owe i wykorzystują technologię DMD. Każda z lamp ma ok. 1,3 miliona mikroluster, które rozbijają światło na małe piksele, co umożliwia precyzyjne kierowanie strugą światła. Jedną z nowych funkcji jest pas świetlny, który tworzy się np. podczas jazdy na autostradzie i ma poprawiać widoczność i pozwalać lepiej utrzymać tor jazdy. Atrapa chłodnicy została poszerzona, inaczej rozmieszczono też wloty powietrza.

Zmiany można znaleźć też z tyłu, gdzie zamontowano lampy OLED. Przy zakupie klienci będą mogli wybrać jeden z dwóch (albo trzech w przypadku S8) wzorów świetlnych.

Wewnątrz skupiono się na poprawie wygody i komfortu podróżujących pasażerów. Nowe są 10,1-calowe ekrany dla pasażerów z tyłu czy panel obsługi klimatyzacji w drugim rzędzie. Audi przewidziało także większy wybór materiałów, którymi będziemy mogli obszyć fotele, panele drzwi, podłokietniki czy słupki.

Audi A8 po liftingu
Audi A8 po liftingu, fot. materiały prasowe / Audi

Jedną z ważniejszych nowości jest nowe, predyktywne, aktywne zawieszenie. System, dzięki elektrycznym silniczkom, może obciążyć lub odciążyć wybrane koło, dopasowując pozycję nadwozia do sytuacji na drodze, pochylając je o kilka stopni. System współpracuje z przednią kamerą, jeszcze lepiej przygotowując samochód na nadchodzące nierówności.

Audi A8 po liftingu
Audi A8 po liftingu, fot. materiały prasowe / Audi

Audi A8 – gama jednostek napędowych

W gamie jednostek napędowych Audi A8 nic się nie zmieniło. Kierowcy nadal będą mieli do wyboru silniki benzynowe – 55 TFSI (3.0 V6 o mocy 340 KM i 500 Nm), 60 TFSI (4.0 V8 o mocy 460 KM i 660 Nm). Gamę będzie zamykało S8, będzie korzystało z 4-litrowego V8, generujący  571 KM i 800 Nm. W najbliższym czasie do oferty mają dołączyć także diesle oraz hybryda plug-in.

Audi A8 po liftingu
Audi A8 po liftingu, fot. materiały prasowe / Audi

Audi A8 po liftingu – cena

Polskie ceny Audi A8 po liftingu nie są jeszcze znane. W Niemczech cennik zaczyna się od 99,5 tysiąca euro, czyli około 458,7 tysiąca złotych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze