Najszybszy samochód elektryczny – film

Leilani Münter, kierowca serii NASCAR zaprezentowała podczas 2011 Detroit Auto Show najszybszy na świecie samochód elektryczny -  Inizio stworzony przez Li-Ion Motors.

Na wystawie w Detroit debiutują dwa modele amerykańskiego Li-ion Motors, znanego wcześniej jako Hybrid Technologies i EV Innovations. Pierwszy to zapowiadane od 2 lat supercoupe Inizio, a drugi to miejski Wave II, jeden z trzech zwycięzców samochodowej X-Prize, który przyniósł producentowi dotację w wysokości 2,5 milionów dolarów. Oba samochody napędzane są elektrycznie.
fot. Li-ion Motors

Inizio to sportowy samochód elektryczny firmy Li-ion Motors, który od 0 do 96 km/h ma przyspieszać w 3,4 s. Będzie występował w trzech wersjach: R, RT oraz RTX. Najmocniejsza wersja ma osiągąć prędkość 273 km/h. W zależności od wersji czas ładowania baterii do pełna ma wynosić od 6 do 8 godzin. Maksymalny zasięg 401 km ma być osiągalny dla wersji RT. Ceny poszczególnych wersji kształują się w granicach: model R –  139 tysięcy dolarów, RT – 189 tysięcy dolarów oraz RTX – 249 tysięcy dolarów. Zamówienia z depozytem wysokości 1000 dolarów można już składać na stronie producenta, a wraz z autem będzie można zamówić firmową ładowarkę, która zmniejszy czas ładowania dwukrotnie.  Inizio z pewnością nie jest doskonałym wyborem dla wszystkich, ale nie wątpliwie jest zapowiedzią nowej, zielonej ery na amerykańskich drogach.

Więcej o Leilani Munter przeczytacie tutaj.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze