Leilani Münter – zdolna zawodniczka i eko aktywistka – film

Walczyła o ochronę Zatoki Meksykańskiej, demonstrowała przeciwko rzezi delfinów w Taiji w Japonii, oraz uświadamiała amerykański Kongres o zgrożeniach wynikających ze zmian klimatycznych. To tylko niektóre dokonania utalentowanej zawodniczki Leilani Münter.

Leilani podczas Kansas Lottery 150 w październiku 2010 roku.
fot. z archiwum zawodniczki

Leilani urodziła się i wychowała w Minnesocie. Jej początki w NASCAR sięgają 2001 roku. W  tym czasie Leilani pracowała jako instruktor jazdy i spędziła trzy lata jako specjalny korespondent NASCAR.com. W 2003 roku wystartowała po raz pierwszy na torze South Boston Speedway, kończąc wyścig na dziewiątej pozycji. W kolejnym roku na torze Texas Motor Speedway ustanowiła kobiecy rekord, kończąc kwalifikacje na czwartym, najwyższym jak dotąd osiągniętym przez kobietę kierowcę miejscu. Tor ten okazał się być jej ulubionym. W 2006 roku ponownie ustanowiła tam rekord kończąc wyścig na 4 miejscu na dystansie 2,41 km.

Mistrzostwa ARCA na torze Daytona w 2008 r.
fot. z archiwum zawodniczki

Pod koniec sezonu 2006, Leilani ścigała się w krótko dystansowych wyścigach w południowej Kalifornii, aż trafiła na najbardziej znany tor NASCAR Daytona International Speedway. W wyścigu na torze w Daytona, mimo braku odpowiednich funduszy, udało jej się uplasować na 24 miejscu, spośród 57 zawodników startujących w zawodach. Uznano to za sukces i w następnym roku zaproszono ją do udziału w całej serii ARCA.

Zawodniczka została szybko dostrzeżona i doceniona, co spowodowało, że w tym samym roku otrzymała propozycję startu w serii IndyCar. W 2008 roku wystrtowała jako czwarta kobieta kierowca w

Leilani podczas wyścigu Daytona Arca 6 lutego 2010 roku.
fot. z archiwum zawodniczki

historii wyścigu Indy Pro Series. Uznanie w środowisku zdobyła debiutując na torze w Kentucky Speedway 11 sierpnia 2008 roku, kończąc kwalifikacje na piątej pozycji.

Tor Chicagoland Mistrzostwa Indy Pro 2007 rok, Leilani w bolidzie z numerem 57.
fot. z archiwum zawodniczki

Od 2007 roku, Leilani jednocześnie rozwijając się jako kierowca wyścigowy, głośno demonstrowała swoje proekologiczne poglądy. Jesienią 2008 roku, zawodniczka wzięła udział w kampanii reklamowej firmy Lucky Jeans, której hasło w wolnym tłumaczeniu brzmiało” Leilani Münter, kierowca wyścigowy – ekolog, z każdym wyścigiem chroniący lasy tropikalne”. Jej reklamy pojawiały się w Vogue, Vanity Fair, In Style oraz w sklepach sieci Lucky Brand Jeans w całych Stanach.

Aktywistka Leilani Münter
fot. z archiwum zawodniczki

W 2008 roku, jako Ambasador organizacji National Wildlife, Leilani rozpoczęła polityczną batalię o ochronę środowiska. Kilkakrotnie pojawiła się na Kapitolu, aby porozmawiać z Kongresem o problemie zmian klimatycznych. W czerwcu 2008 roku przemawiała na demonstracji Climate Action na schodach Kapitolu obok senatorów Barbary Boxer, Joe Liebermana i Johna Kerry. W 2010 roku jako jedna z nielicznych walczyła o ochronę Zatoki Meksykańskiej, w czasie słynnego wycieku paliwa.W tym samym roku zaangażowała się w walkę przeciwko rzezi delfinów w Taiji w Japonii.

Münter podczas wyścigu Indy Pro w Kentucky w 2007 roku.
fot. z archiwum zawodniczki

Działalność proekologiczna Leilani została dostrzeżona przez media, dzięki czemu Münter znalazła się na okładkach 13 największych czasopism między innymi USA Today, New York Times, włoskiego Vogue, Esquire, ESPN, Men’s Journal, Newsweek, Glamour, Reader’s Digest, Vanity Fair, Washington Post, i Sports Illustrated . Dodatkowo Glamour umieścił ją w rankingu „Eco Hero”, dziesięciu najbardziej zaangażowanych aktywistek proekologicznych na świecie. W 2010 Discovery Planet Green nadał jej tytuł Eco sportowca.

Leilani jest również utalentowanym mówcą i pisarzem. Obecnie pisze dla Treehugger.com Discovery i zielonej części Huffington Post.

Wracając jednak do sportowych osiągnięć Leilani, w 2010 roku udało się jej ustanowić najlepszy czas okrążenia w wyścigu na torze Daytona (była o 2 / 10 sekundy szybsza od lidera). Leani była także jedną z trzech kobiet obok Danici Patrick i Alli Owens, która zakwalifikowała się do wyścigu Daytona w 2010 ARCA.

2011 rok zapowiada się dla Münter bardzo pracowicie. Poza szeregiem jej proekologicznych aktywności, Leani zaplanowała udział w wyścigach serii ARCA. Najbliży już 15 kwietnia na torze Talladega SuperSpeedway.

Najnowsze

Najszybszy samochód elektryczny – film

Leilani Münter, kierowca serii NASCAR zaprezentowała podczas 2011 Detroit Auto Show najszybszy na świecie samochód elektryczny -  Inizio stworzony przez Li-Ion Motors.

Na wystawie w Detroit debiutują dwa modele amerykańskiego Li-ion Motors, znanego wcześniej jako Hybrid Technologies i EV Innovations. Pierwszy to zapowiadane od 2 lat supercoupe Inizio, a drugi to miejski Wave II, jeden z trzech zwycięzców samochodowej X-Prize, który przyniósł producentowi dotację w wysokości 2,5 milionów dolarów. Oba samochody napędzane są elektrycznie.
fot. Li-ion Motors

Inizio to sportowy samochód elektryczny firmy Li-ion Motors, który od 0 do 96 km/h ma przyspieszać w 3,4 s. Będzie występował w trzech wersjach: R, RT oraz RTX. Najmocniejsza wersja ma osiągąć prędkość 273 km/h. W zależności od wersji czas ładowania baterii do pełna ma wynosić od 6 do 8 godzin. Maksymalny zasięg 401 km ma być osiągalny dla wersji RT. Ceny poszczególnych wersji kształują się w granicach: model R –  139 tysięcy dolarów, RT – 189 tysięcy dolarów oraz RTX – 249 tysięcy dolarów. Zamówienia z depozytem wysokości 1000 dolarów można już składać na stronie producenta, a wraz z autem będzie można zamówić firmową ładowarkę, która zmniejszy czas ładowania dwukrotnie.  Inizio z pewnością nie jest doskonałym wyborem dla wszystkich, ale nie wątpliwie jest zapowiedzią nowej, zielonej ery na amerykańskich drogach.

Więcej o Leilani Munter przeczytacie tutaj.

Najnowsze

Nowe modele MV Agusta – film

W miejscowości Verese odbyła się konferencja prasowa firmy MV Agusta, podczas której ogłoszono ceny najnowszych modeli oraz zaprezentowano "najświeższy" model MV Agusta Brutale 675.

MV Augusta Brutale 675.
fot. MV Augusta

Mimo zakazu nagrywania i robienia zdjęć, po konferencji prasowej MV Agusta świat obiegły informacje dotyczące ich nowego modelu Brutale 675. Z pewnością motocykl znajdzie uznanie wśród miłośników nakedów. Firma nie zapomina jednak o pasjonatach bardzo szybkiej jazdy i ogłosiła również swoje plany rozwoju w segmencie motocykli supersport.

Motocykl MV Augusta Brutale bazuje na modelu F3, który niedawno miał swoją premierę. Nakeda i supersporta łączy silnik o pojemności 675 cm3, z tym że jak obiecuje producent, F3 jest w stanie uzyskać moc 142 KM, podczas gdy specjalnie dla Brutale zmniejszono ją do 120 KM.

 

MV Augusta Brutale 675 widok z góry.

Na konferencji potwierdzono, że ich nowy, najmniejszy  model Brutale 675, będzie kosztował      8 990 Euro. Motocykl trafi na taśmę produkcyjną w lutym 2012 roku.

Model F3 ma trafić do produkcji w listopadzie bieżącego roku. MV Agusta chce, aby był on najmocniejszy w klasie supersport. Jednocześnie zapowiedziano też pracę nad specjalną edycją modelu F4, który ma produkować 201 KM. Motocykl będzie można kupić za 30 990 Euro.

Najnowsze

Motocaina.pl kończy dziś dwa lata! Filmy

Utworzony w prima aprilis w 2009 roku kobiecy portal motoryzacyjny Motocaina.pl, wcale nie był żartem. Po dwóch latach bije rekordy oglądalności, jest organizatorem zawodów dla pań i skutecznie integruje środowisko kobiet zainteresowanych motoryzacją.

Przez dwa lata serwis rozwinął się, zyskał nowe współpracowniczki i lojalnych użytkowników. Profil Motocaina.pl na Facebooku ma obecnie 2412 fanów. Od początku istnienia portal odwiedziło ponad 761* tysięcy unikalnych użytkowników, generując blisko 3 miliony odsłon. Średnio dziennie na stronę Motocaina.pl wchodzi obecnie około 5 tysięcy unikalnych użytkowników.

Duma, ale i pokora
Takie wyniki napawają nas dumą, że tworzymy unikalny serwis, będąc dla internautów ciekawą alternatywą dotychczasowych portali motoryzacyjnych.

Katarzyna Frendl – redaktor naczelna
fot. z archiwum Motocaina.pl

– To dla całego zespołu Motocaina.pl duże wyróżnienie, że zdobyłyśmy zaufanie użytkowników internetu. Jednak nie osiadamy na laurach i dzięki wytężonej pracy nasze statystyki z miesiąca na miesiąc są lepsze. Czytelnicy doceniają nasz wkład pracy w tworzenie unikalnych treści i niekonwencjonalne podejście do motoryzacji. Jednocześnie urozmaicamy kontent o różne tematy, m.in. te, które zgłaszają nam nasze czytelniczki. Organizujemy dla nich konkursy z nagrodami, przeróżne spotkania integracyjne i zmagania sportowe – mówi Katarzyna Frendl, redaktor naczelna i właściciel Motocaina.pl.

Kobiecy portal motoryzacyjny tworzy 100-procentowo damski zespół redakcyjny, w którego skład wchodzą nie tylko pasjonatki motoryzacji, ale także czynne uczestniczki wielu dyscyplin sportów motorowych tj: żużel, drifting, karting, wyścigi motocyklowe, rajdy. Każda z nich jest ekspertką w danej dziedzinie i potrafi w entuzjastyczny sposób opisywać wydarzenia sportowe. Dlatego też – jak nigdzie indziej – na Motocainie można znaleźć obszerny dział poświęcony udziałowi kobiet w sporcie motorowym.

Atuty i nasza wyjątkowość
Redakcja organizuje testy samochodów i motocykli, ankiety (na próbie min. 1000 osób), moderuje forum, jako jedyne medium publikuje motoryzacyjny program telewizyjny oraz aranżuje spotkania integracyjne dla pań (m.in. Andrzejki dla motocyklistek, Motocyklistki topią Marzannę, Dzień Motocyklistki), zawody sportowe tj. samochodowy Puchar Kobiet Motocaina.pl na Dolnym Śląsku i w Warszawie (50 zawodniczek) czy Kartingowy Puchar Kobiet Motocaina Cup, gdzie główną wygraną był wyjazd na Grand Prix Formuły 1.

Jednak głównym tematem Motocaina.pl jest motoryzacja widziana fachowym, kobiecym okiem. Nasz przekaz kierowany jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn (z danych rejestracyjnych wynika, że stronę odwiedza 80% kobiet i 20% mężczyzn). Poza najciekawszymi newsami z branży, każdy użytkownik znajdzie w serwisie m.in. opisy podróży, porady dotyczące auto-moto mody i przydatnych podczas jazdy gadżetów, artykuły dotyczące eksploatacji pojazdów oraz techniki samochodowej i motocyklowej, rady dla matek i ojców motobrzdąców, a dla ciekawych świata wojskowości oferujemy także dział militaria kobiecym okiem.

Naszą pasją są samochody, motocykle, a nawet pojazdy militarne (brak na zdjęciu 😉
fot. Robert Brykała

Dokonania i plany
Patronujemy różnym imprezom motoryzacyjnym oraz przedsięwzięciom, także charytatywnym i krzewiącym bezpieczeństwo na drodze, lecz te wszystkie działania to dopiero preludium do atrakcji, jakie planujemy dla czytelników na rok 2011. Już niebawem odbędzie się pierwsza eliminacja samochodowych zmagań dla kobiet, 14 maja – Dzień Motocyklistki na warszawskim Bemowie, zainaugurujemy także szkolenia samochodowe oraz motocyklowe dla kobiet. W Motocaina.pl zajdą też wielkie zmiany – to kwestia kilku tygodni. Pracujemy nad projektami, które narazie owiane są tajemnicą, lecz mamy nadzieję, zostaną docenione przez naszych czytelników. W miesiącach zimowych po raz drugi zorganizujemy Kartingowy Puchar Kobiet.

Jak każde medium, również nas nie omijają błędy, potknięcia, opóźnienia, jednak z każdej porażki staramy się wyciągać wnioski i konsekwentnie dążyć do perfekcji.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają, doceniają i szanują – zarówno czytelniczki i czytelników, reklamodawców oraz lojalnych partnerów biznesowych. Wierzymy, że idea serwisu Motocaina.pl oraz nasza misja krzewienia motoryzacyjnej edukacji wśród kobiet, pozwolą nam wspólnie zmienić ogólne postrzeganie pań za kierownicą.

Zespół Motocaina.pl

* Dane: wg Google Analytics               

Poniżej filmy z naszych aktywności (zapraszamy na nasz kanał na You Tube – kliknij tutaj).

 

Najnowsze

Wiosenna kolekcja Ferrari – galeria

W przeciwieństwie do zimowej kolekcji, która została zainspirowana latami 50. dwudziestego wieku, nowa linia ubrań na sezon wiosna-lato 2011 ma lakoniczny design, który podkreślają zawsze modne paski i pikowania.

Ferrari w sezonie wiosna – lato 2011 w dużej mierze stawia na paski.
fot. Ferrari

Zainspirowana marzeniami o przyszłych podróżach i długo oczekiwanym latem, wiosenno – letnia kolekcja składa się głównie z eleganckich i prostych w kroju swetrów, koszulek polo, a nawet spodni! W kolekcji odnajdziemy także skórzane kurtki na chłodniejsze wieczory, oraz wykonane z technicznych materiałów ubrania na niepogodę.

Wszystkie stroje wykonane są w trosce o zachowanie tradycji  znakomitego włoskiego rzemiosła.

Wierne wielbicielki legendarnej marki Ferrari mogą wybierać z bardzo szerokiej oferty kolorystycznej i modelowej.

Dominujące kolory tej kolekcji nawiązują do tradycyjnej dla marki Ferrari czerwieni, granatu, szarości i bieli. Nie zapomniano też o konserwatystach, dlatego więkoszość modeli można również nabyć w czerni.

Zapraszamy do obejrzenia galerii wybranych przez Nas modeli oferowanych w tym sezonie przez Ferrari. Damska kolekcja stanowi zaledwie ułamek z oferowanej przez producenta oferty. Jeśli więc chcecie sprawdzić jakie trendy panują również w męskiej modzie zapraszamy na stronę: http://store.ferrari.com

 

 

Najnowsze