Karolina Chojnacka

Najbardziej „pracowity” fotoradar w Polsce? Wykonał ponad 13,5 tysiąca zdjęć

Od początku roku fotoradary w Warszawie przyłapały aż 87 tysięcy kierowców, którzy jechali z nadmierną prędkością.

Fotoradary w Warszawie od początku 2021 roku przyłapały aż 87 tysięcy kierowców przekraczających prędkość. I mimo że liczba to robi wrażenie, to cytowana przez PAP rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Monika Niżniak twierdzi, że liczba naruszeń względem 2020 roku spadła o 17%.

Najbardziej „pracowity” fotoradar w Polsce?

Najwięcej zdjęć w Warszawie wykonał fotoradar na ul. Spacerowej – 13 588. To nie tylko stołeczny, ale i krajowy rekord. Na „pilnowanym” przez fotoradar odcinku drogi znajdują się dwa pasy ruchu w każdym kierunku, oddzielone dodatkowo pasem zieleni, a dozwolona prędkość to 40 km/h.

Drugim najbardziej „pracowitym” urządzeniem w stolicy jest ul. Pileckiego na Ursynowie (przy zjeździe z Puławskiej). Fotoradary na moście Poniatowskiego, które swego czasu wywołały ogromne poruszenie wśród kierowców, zrobiły 18 268 zdjęć. Najmniej zdjęć wykonał fotoradar przy ul. Zamienieckiej w kierunku Gocławia.

Fotoradary na moście Poniatowskiego
Fotoradary na moście Poniatowskiego, fot. Twitter / ZDM Warszawa

O ile km/h kierowcy przekraczają prędkość?

Średnio kierowcy przekraczają prędkość o 22 km/h, ale niestety zdarzają się rekordziści, którzy traktują stołeczne drogi jak tor wyścigowy, osiągając prędkość 164 km/h na ulicy Modlińskiej.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze